Tyto rostliny jsou ideální k okurkám pro velkou úrodu!

Každý zahrádkář velmi dobře ví, že k mnoha plodinám můžete přidat další rostliny, které podpoří jejich růst a plodnost. Pěstování okurek není žádnou výjimkou. Můžete k nim přidat určité rostliny, které zvýší množství úrody. Nejde o žádné náročné rostliny a navíc získáte další zeleninu, květiny nebo bylinky pro svou kuchyň. Co bude pro okurky nejlepší?

Kukuřice

Tohle je trochu netradiční, ale kukuřice v blízkosti okurek je vážně dobrá věc. Okurkám nabízí přirozenou ochranu a podporu. Její pichlavé listy odradí zvířata před napadením vašich rostlin. Dávejte si jen vždy pozor na to, aby okurky nerostly po zemi. Musíte je nechat růst do výšky.

Pixabay

Fazole

Pěstování fazolí vám přinese nejen chutné luštěniny, ale také více dusíku v půdě. Dusík je pro rostliny velmi důležitý a okurky ho potřebují pro své zdraví. Jedině s dostatečným množstvím dusíku budou mít krásné listy a velmi silné květy. Proto můžete zvážit i tyto luštěniny.

Čtěte také: Jaká tajemství najdete v kuchyni?

Kopr

Nejčastější rostlinou, kterou volí většina zahrádkářů, je kopr. Aromatické květy přitahují opylovače, takže vám zajistí mnohem větší úrodu okurek. Stačí, když kopr zasadíte do jejich blízkosti. Navíc budete mít čerstvý kopr do omáček nebo salátů, kterých během léta jistě děláte hodně.

Slunečnice

Okurky velmi jednoduše zakoření a využijí pevné stonky slunečnic jako svou oporu. Slunečnice totiž mají hluboké kořeny, které usnadní slabším kořenům okurek, aby získali z půdy více živin a lépe zakořenili. Navíc budete mít na zahradě květinu, která láká hodně opylovačů.

Pixabay

Hrášek

Posledním tipem je hrášek, který miluje snad každé dítě. Hrášek a okurky jsou skvělou dvojkou, protože přináší do půdy více dusíku (stejně jako fazole). Okurky díky tomu přijmou více živin, které potřebují nejen pro svůj růst, ale hlavně pro tvorbu vynikajících plodů. Vyzkoušejte letos při pěstování okurek (bez ohledu na druh) jednu z těchto rostlin v jejich blízkosti.

Zdroj: twice.hu