U porodu malé holčičky asistovalo 18 lidí!

Při porodu dvojčat nebo vícerčat je běžné, že je na operačním sále větší množství nemocničního personálu. Tentokrát se ale sešlo 18 lidí u porodu jediné holčičky jménem Julka. Operace se odehrála velmi rychle, protože lékaři ani rodiče již nemohli čekat. Maminka ležela na kardiologii, když u ní musel proběhnout akutní císařský řez.

Porod na kardiologii

Nastávající maminka se potýkala s vážným kardiologickým onemocněním, kvůli kterému byla hospitalizovaná. Do nemocnice se dostala kvůli myokarditidě. Zároveň trpěla krvácením do trávicího traktu a dalšími poruchami. V závěru těhotenství se ukázalo, že se malá holčička musí dostat na svět okamžitě, na což nebyl personál na kardiologii zcela připraven.

Okamžitě se spojili s gynekologicko-porodnickou nemocnicí, odkud poslali porodníky a neonatology. Operace byla připravená během 60 minut. Zároveň lékaři zorganizovali inkubátor, porod císařským řezem i gastroskopii. Na operaci se podílelo hodně lidí, protože se jednalo o velmi rizikový a urgentní zásah. Malá Julka i její maminka jsou naštěstí v pořádku.

Čtěte také: Ředitel České televize Jan Souček poprvé ukázal svého přítele na veřejnosti! Jsou spolu již 15 let!

Celkem 18 členů personálu u jediného porodu

Nastávající maminka přišla na kardiologii asi měsíc před porodem kvůli myokarditidě. Tehdy se s lékaři dohodli, že před porodem ještě přijde a rozhodne se, jestli bude rodit na kardiologickém nebo porodním oddělení. Na rozhodování nakonec nebylo příliš mnoho času, protože dítě bylo v ohrožení života a po kontrole na kardiologii se musel udělat velmi rychle císařský řez. Právě proto bylo na sále tolik lidí, protože pocházeli z několika oddělení.

Operace musela proběhnout okamžitě

Rozhodnutí o okamžitém císařském řezu přišlo ve chvíli, kdy maminka začala krvácet z gastrointestinálního traktu a přestala cítit pohyby plodu. Nebyl to první porod na kardiologii, ale ten předchozí nebyl urgentní. Tentokrát museli být lékaři velmi rychlí, aby zachránili život matce i dítěti. Specialisté z různých zařízení se sešli na jednom sále, aby všechno dobře dopadlo. A naštěstí se jim to podařilo!

Zdroj: fakt.pl