Domů DOMÁCNOST Jak účinně vyčistit Vaše žaluzie a rolety? Váš vysavač odvede většinu práce!

Jak účinně vyčistit Vaše žaluzie a rolety? Váš vysavač odvede většinu práce!

Žaluzie nebo rolety jsou často posledními věcmi, o kterých přemýšlíme při čištění, přestože jejich úklid zabere max. 30 minut měsíčně. Vy pak nemusíte mít špatné svědomí a žaluzie a rolety jsou krásné na pohled.

Než se však pustíte do jejich uklízení, je třeba si říct, z jakého materiálu jsou Vaše žaluzie. Žaluzie mohou být vyrobeny ze dřeva, kovu, nebo kompozitu a závěsy jsou většinou ze tkaniny. Zatímco závěsy, případně rolety, vyrobené z jemných tkanin, jako je hedvábí, by měly být profesionálně čištěny, vše ostatní můžete vyčistit sami v pohodlí Vašeho domova.

Jak účinně vyčistit žaluzie?

Dřevěné žaluzie

Ošetřete tyto žaluzie jako dřevěný nábytek. Prach odstraňte měkkým, čistým hadříkem, nebo chemicky ošetřenou prachovou látkou. Žaluzie zatáhněte v celé délce, nakloňte lišty do téměř zavřené polohy, podržte si spodní lištu a opatrně setřete veškerý prach. Poté lišty otočte druhým směrem a proces čištění zopakujte.

Hadřík z mikrovlánka můžete také navlhčit teplou vodou a otřít důkladně lišty, abyste se zbavili odolných nečistot. Poté žaluzie otevřete a nechte vyschnout.

Hliníkové a vinylové žaluzie

Žaluzie zatáhněte, ale nezavírejte je úplně, abyste mohli každou „lištu“ důkladně vyčištit. Držte ruku na dolní liště, lehce ji odlepte od okna a udržujte ji napjatou. Připojte nástavec (měkký prachový kartáč) do vysavače a vysajte prach z několika lišt současně, a to pohybem ze strany na stranu nebo nahoru. Na závěr žaluzie utřete vodou navlhčeným hadříkem z mikrovlákna. Otevřete žaluzie a nechte je přirozeně vysušit.

Jak účinně vyčistit rolety?

Mobilní rolety

Kam dál?

Zde je seznam škodlivých věcí, které možná děláte svému mazlíčkovi, aniž byste si to uvědomovali!

10 pozitivních důsledků, které má na Vaše tělo chůze, pokud si dopřáváte procházky každý den!

Co se stane Vašemu tělu, když začnete jíst ovesné vločky každý den?!

Kosmetické tipy, které Vám pomohou osvěžit Váš vzhled a být dobře upravené během chviličky!

Jen 3 minuty před spánkem: Jednoduché cviky, díky nimž budete mít nohy jako modelka!

Další články