Domů DOMÁCNOST Jak účinně vyčistit Vaše žaluzie a rolety? Váš vysavač odvede většinu práce!

Jak účinně vyčistit Vaše žaluzie a rolety? Váš vysavač odvede většinu práce!

Žaluzie nebo rolety jsou často posledními věcmi, o kterých přemýšlíme při čištění, přestože jejich úklid zabere max. 30 minut měsíčně. Vy pak nemusíte mít špatné svědomí a žaluzie a rolety jsou krásné na pohled.

Než se však pustíte do jejich uklízení, je třeba si říct, z jakého materiálu jsou Vaše žaluzie. Žaluzie mohou být vyrobeny ze dřeva, kovu, nebo kompozitu a závěsy jsou většinou ze tkaniny. Zatímco závěsy, případně rolety, vyrobené z jemných tkanin, jako je hedvábí, by měly být profesionálně čištěny, vše ostatní můžete vyčistit sami v pohodlí Vašeho domova.

Jak účinně vyčistit žaluzie?

Dřevěné žaluzie

Ošetřete tyto žaluzie jako dřevěný nábytek. Prach odstraňte měkkým, čistým hadříkem, nebo chemicky ošetřenou prachovou látkou. Žaluzie zatáhněte v celé délce, nakloňte lišty do téměř zavřené polohy, podržte si spodní lištu a opatrně setřete veškerý prach. Poté lišty otočte druhým směrem a proces čištění zopakujte.

Hadřík z mikrovlánka můžete také navlhčit teplou vodou a otřít důkladně lišty, abyste se zbavili odolných nečistot. Poté žaluzie otevřete a nechte vyschnout.

Hliníkové a vinylové žaluzie

Žaluzie zatáhněte, ale nezavírejte je úplně, abyste mohli každou „lištu“ důkladně vyčištit. Držte ruku na dolní liště, lehce ji odlepte od okna a udržujte ji napjatou. Připojte nástavec (měkký prachový kartáč) do vysavače a vysajte prach z několika lišt současně, a to pohybem ze strany na stranu nebo nahoru. Na závěr žaluzie utřete vodou navlhčeným hadříkem z mikrovlákna. Otevřete žaluzie a nechte je přirozeně vysušit.

Jak účinně vyčistit rolety?

Mobilní rolety

Kam dál?

Ušetřete stovky měsíčně a přesto si užívejte čistotu svého domova! Babiččin trik, který nikdy nezklame!

Trápí vás zarostlé nehty na nohou? Těchto 5 osvědčených triků váš problém vyřeší!

Nejsnáze se zbavíte bolesti bederní páteře, když budete dělat tyto 2 jednoduché věci!

Trápí vás bolest kolen? S těmito triky se jí snadno a rychle zbavíte!

Zazimování bazénu je důležitější než si myslíte! Jak na to?

Další články