Jak účinně vyčistit Vaše žaluzie a rolety? Váš vysavač odvede většinu práce! -
Menu

Jak účinně vyčistit Vaše žaluzie a rolety? Váš vysavač odvede většinu práce!

Žaluzie nebo rolety jsou často posledními věcmi, o kterých přemýšlíme při čištění, přestože jejich úklid zabere max. 30 minut měsíčně. Vy pak nemusíte mít špatné svědomí a žaluzie a rolety jsou krásné na pohled.

Než se však pustíte do jejich uklízení, je třeba si říct, z jakého materiálu jsou Vaše žaluzie. Žaluzie mohou být vyrobeny ze dřeva, kovu, nebo kompozitu a závěsy jsou většinou ze tkaniny. Zatímco závěsy, případně rolety, vyrobené z jemných tkanin, jako je hedvábí, by měly být profesionálně čištěny, vše ostatní můžete vyčistit sami v pohodlí Vašeho domova.

Jak účinně vyčistit žaluzie?

Dřevěné žaluzie

Ošetřete tyto žaluzie jako dřevěný nábytek. Prach odstraňte měkkým, čistým hadříkem, nebo chemicky ošetřenou prachovou látkou. Žaluzie zatáhněte v celé délce, nakloňte lišty do téměř zavřené polohy, podržte si spodní lištu a opatrně setřete veškerý prach. Poté lišty otočte druhým směrem a proces čištění zopakujte.

Hadřík z mikrovlánka můžete také navlhčit teplou vodou a otřít důkladně lišty, abyste se zbavili odolných nečistot. Poté žaluzie otevřete a nechte vyschnout.

Hliníkové a vinylové žaluzie

Žaluzie zatáhněte, ale nezavírejte je úplně, abyste mohli každou „lištu“ důkladně vyčištit. Držte ruku na dolní liště, lehce ji odlepte od okna a udržujte ji napjatou. Připojte nástavec (měkký prachový kartáč) do vysavače a vysajte prach z několika lišt současně, a to pohybem ze strany na stranu nebo nahoru. Na závěr žaluzie utřete vodou navlhčeným hadříkem z mikrovlákna. Otevřete žaluzie a nechte je přirozeně vysušit.

Jak účinně vyčistit rolety?

Mobilní rolety

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
ZDROJgoodhousekeeping.com

Líbil se vám článek?

Tisk
TIPY A TRIKY

Máte bolesti určitých částí těla? Platí na ně zcela jednoduchá…

Spánek je v životě každého člověka velmi důležitý, jelikož právě během něho tělo v první řadě nabírá energii, stejně tak během spánku…
TIPY A TRIKY

Známý Aspirin toho umí mnohem více, než si myslíte. Tady…

Když máte horečku, když vás něco bolí, nebo třeba když máte chřipku. To vše jsou důvody, proč lidé sáhnou po…
TIPY A TRIKY

Jedlá soda má o mnoho více využití, než si sama…

Jedná soda je na první pohled něco, co je zcela obyčejné. Jedná se o prášek, který se prodává doslova za…
TIPY A TRIKY

Vytvořte mistrovské dílo z vajec, které ohromí každého. Co k…

Velikonoce se kvapem blíží a tak jistě přemýšlíte nad tím, jak vyrobit zajímavé a hlavně originální dekorace, které nemá nikdo…
TIPY A TRIKY

Chodíte na houby? Otestujte tento geniální nápad, který vám zajistí…

Houbaření je jedním z nejpopulárnějších koníčků Čechů. Nejenom proto, že je u nás povoleno a že houby jsou zcela zdarma. Je…
PR články

Jak nafouknout velikost automobilu před dovolenou? Kupte si střešní nosiče

Když jste si pořizovali auto, nechali jste se nalákat reklamními obrázky, jak se do auta vejde celá rodina, třeba i…