David Hampl
29 srpna, 2022
, ,

Ucpaný odpad není nic příjemného. Není ale nutné vždy hned volat instalatéra. Ve skutečnosti existuje velmi jednoduchý trik na čištění odtoku, který zvládnete s použitím jedné jediné ingredience, kterou určitě máte doma. K ucpání dřezu může dojít z různých důvodů – třeba když do dřezu vylijete tuk z vaření, opláchnete talíř se zbytky jídla nebo vám do odtoku spadne nějaký předmět.

https://no.newsner.com/

Tuto ingredienci nalijte do dřezu

Problém nastává samozřejmě v momentě, kdy voda neodtéká tak, jak by měla. Dřez se ucpe, špinavá voda v něm zůstává a vy zvažujete, jestli zaběhnout pro zvon či raději rovnou zavolat instalatéra. Existuje ale ještě další způsob. Tento tip poskytl jeden instalatér, který ho sám často používá. Stačí jediná ingredience.

Prostředek, o kterém je řeč a který může uvolnit ucpaný dřez, je obyčejný saponát. Je to proto, že detergent rozpouští tuk a může se tedy jednat o mimořádně účinný způsob uvolnění překážky, pokud problém není příliš vážný. Jak na to? Do dřezu nalijte jeden decilitr saponátu a počkejte několik minut, aby měl mycí prostředek čas rozpustit mastnotu. Poté dřez zalijte několika litry vroucí vody.

https://no.newsner.com/

Metoda se sodou a octem

Pokud trik se saponátem nezabral, můžete ještě po tomto ošetření zkusit použít zvon, který by měl odstranit veškeré nečistoty. Další metodou, která efektivně funguje, je použití jedlé sody a octa spolu s horkou vodou. Je to levný a ekologický způsob založený na principu chemické reakce. Uvolňuje mastnotu, nečistoty a zbytky jídla. Jediné, na co je třeba si dávat pozor, je to, aby v jedlé sodě nebyly hrudky, které by problém mohly ještě zhoršit.

V neposlední řadě je dobré zamyslet se nad prevencí. Většina lidí ví o tom, že do umyvadla nepatří tuky a oleje, ale ani věci jako kávová sedlina nebo syrová vejce nejsou ke splachování do dřezu vhodné. Vhodné je pořídit si i sítku do dřezu, která zachytí větší nečistoty. Pokud budete tyto zásady dodržovat, vyhnete se nepříjemnostem.

https://no.newsner.com/

Zdroj: no.newsner.com

Sdílejte článek