Redakce ProSvět.cz
6 února, 2019

Před pár lety by si asi nikdo netroufl tipovat, že ultimátní boje v kleci se v Česku stanou velice populárním sportem. Smíšená bojová umění i zkratku MMA tehdy znalo pouze pár zasvěcených fanoušků. Na začátku roku 2019 je však situace úplně jiná. V Česku existují hned 2 významné organizace MMA - XFN a Oktagon, přičemž první z nich dokázala v roce 2018 dvakrát vyprodat O2 Arénu. Zejména prosincový galavečer XFN 15, který nabídl boxerský souboj rapperů Marpo vs. Rytmus, se těšil masivnímu zájmu fanoušků a pronikl i do všech významných zpravodajských periodik a tuzemských televizí.

UFC Fight Night Prague – nejprestižnější MMA organizace si vyhlédla Prahu

Obrovského zájmu českých fanoušků o MMA v loňském roce si všimla i nejprestižnější světová organizace Ultimate Fighting Championship (UFC) sídlící v Las Vegas, a proto se tento zábavní kolos představí v i Praze. Již v sobotu 23.února pořádá v O2 Aréně galavečer pod názvem UFC Fight Night Prague 2019. Že se UFC perfektně trefilo do nálady českých fanoušků je zřejmé z obrovského zájmu o vstupenky. Vysočanská aréna se vyprodala během jediného dne, a to i přesto, že cena lístků začínala na částce 990 Kč a navíc nebylo jasné, kteří bojovníci se v Praze představí.

UFC Prague: Pudilová - Carmouche

Pod hlavičkou UFC bojují skutečně ti nejlepší z nejlepších. Tato organizace si bojovníky opravdu pečlivě vybírá, aby divákům nabídla maximálně atraktivní podívanou. Ze současných českých zápasníků do UFC pronikla pouze Lucie Pudilová, která bude i jednou z hlavních hvězd nadcházejícího pražského galavečera. Její soupeřkou bude zkušená Američanka Liz Carmouche, která je podle sázkových kanceláří favoritkou tohoto duelu. Česká zápasnice však určitě není bez šancí na úspěch. V UFC má již za sebou 4 zápasy, z nichž 2 dokázala vyhrát, a ještě nikdy nebyla poražena před koncem zápasu. Porážky si připsala pouze na základě rozhodnutí rozhodčích ve vyrovnaných duelech. Přečtěte si podrobnosti o souboji Pudilová – Carmouche.

Kromě zápasu Pudilové se diváci mohou těšit na dalších 7 soubojů a ty již budou čistě mužskou záležitostí. Žádného dalšího českého zápasníka již diváci neuvidí. Na kompletní rozpis zápasů UFC Fight Night se můžete podívat přehledně zde.

Vzhledem k uvedeným faktům je úspěch pražského galavečera v podstatě zaručen. Popularita tohoto sportu u nás pravděpodobně i nadále poroste. Kromě UFC se již nyní hovoří i o červnovém souboji Vémola – Kincl, který se bude rovněž konat v O2 Aréně, a dá se očekávat že i organizace UFC se do Prahy v budoucnu vrátí.

Sdílejte článek