Umyjte svá okna bez kapky vody! Postačí vám brambory

Vsadíme se, že tímhle způsobem svá okna nečistí nikdo. Ve skutečnosti ale můžete velmi efektivně využít brambory i při této nepříjemné činnosti. Jde o skvělý způsob, jak vyčistit okna nebo zrcadla, aniž byste museli sáhnout po chemii. Stačí vám obyčejná brambora, kterou použijete jako čisticí prostředek. Škrob, který brambory obsahují, vám velmi dobře poslouží při úklidu.

https://xitrosti.com/

Jak vyčistit okna pomocí brambor?

Postup je velmi jednoduchý a budete k tomu potřebovat maximálně pár brambor. Brambory jednoduše rozkrojte napůl a okna vyčistěte středem brambory. Tento trik můžete použít na vnitřní i vnější stranu skel. Jakmile budete mít sklo potřené bramborami, nechte je 15 minut působit. Během této doby tekutinu z brambor na sklech trochu zaschne.

https://xitrosti.com/

Až uplyne čtvrt hodiny, můžete celá okna otřít měkkým a zcela suchým hadříkem z mikrovlákna. Okna budou dokonale čistá a lesklá, aniž byste použili jedinou kapku vody. Suchým hadříkem dokonale odstraníte škrob z oken a zároveň je přitom vyleštíte. Díky tomu nebudete bojovat se šmouhami nebo nečistotami, které se často objevují během klasického mytí oken.

Čtěte také: Nenechte nikdy psa, aby vám olizoval obličej. Proč?

V některých případech se bez vody neobejdete!

Existují situace, ve kterých vám jen brambory při mytí oken nepomohou. Jestli jste okna nemyli po několik let, přistěhovali jste se do nového domova s velmi špinavými okny nebo žijeme v prostředí, kde je hodně smogu, dopravy nebo pylu, budete muset sáhnout po klasické metodě pro mytí oken, protože vám brambory nebudou schopné okna dokonale vyčistit.

V tomto případě budete potřebovat nejen teplou vodu, ale také chemické čisticí prostředky určené na sklo a okna. Anebo domácí prostředky, jako je ocet, kyselina citronová, citronová šťáva nebo jedlá soda. Existuje ale mnoho způsobů, jak dosáhnout čistých a lesklých oken. Pro vyleštění můžete použít například staré nylonové punčocháče nebo černobílé noviny.

Zdroj: xitrosti.com