ÚNIK ZAMLČENÉ INFORMACE: Princ Charles má prsty v dění kolem Meghan a Harrym, tímto činem šokoval většinu lidí -
Menu

ÚNIK ZAMLČENÉ INFORMACE: Princ Charles má prsty v dění kolem Meghan a Harrym, tímto činem šokoval většinu lidí

Určitě jste slyšeli, že Harry a Meghan, členové britské královské rodiny se chtějí stáhnout do ústraní, a proto se vzdávají svých královských povinností. Pro Velkou Británii je to samozřejmě velký šok. Královna se s tím musí vyrovnat a zaujmout k tomu nějaké postavení. S odchodem souvisí také jejich finanční stránka, která je na internetu velmi diskutovaná. Hovoří se o tom, že to pár nebude mít finančně snadné, nicméně se objevily informace, že jim princ Charles nabídnul finanční pomoc. Co je na tom pravdy?

Nabídnutá finanční pomoc

Princ Harry a Meghan Markle odstupují z vysokých pozic členů britské královské rodiny. Je to velký šok nejen pro Británii, ale také pro celý svět. Mnoho lidí je samozřejmě zvědavých, jak nyní budou řešit své finance. Odstoupením se totiž odříznou od příjmů královské rodiny a budou si muset na své živobytí vydělat nějak sami. Jak již bylo vysvětleno v oficiálním prohlášení z Buckinghamského paláce: „Již nebudou dostávat veřejné prostředky na královské povinnosti.“ Na internetu se však objevily zprávy, které hovoří o tom, že princ Charles pár přislíbil, že jim nadále bude soukromě poskytovat finanční podporu. Těžko ovšem říci, co je na tom pravdy.

Podpora veřejnosti

Existuje několik způsobů, jak princ Charles může manželskému nabídnout svou finanční pomoc. Je zde ovšem předpoklad, že splní provozní náklady na svém soukromém sídle ve Frogmore Cottage. Pokud tedy bude chtít pár využívat nabídnuté podpory, bude si muset trochu utáhnout opasky.

S odchodem do ústraní od královských povinností souvisí také snaha stát se finančně nezávislými na královské rodině. Je to rozhodně krok vpřed a spoustu lidí jim přeje hodně štěstí, aby se jim dařilo. I přesto se však najdou lidé, kteří jejich rozhodnutí odsuzují a prohlašují, že se chovají jako malé děti.

Příjmy z Cornwallu

Jejich příjmy doposud pokrýval Harryho táta, princ Charles. Jeho příjmy pochází většinou z vévodství Cornwall a používá je právě na podporu rodiny. Dává tedy smysl, že i nadále bude tuto podporu poskytovat synově nové rodině.

V každém případě to bude jistě ještě zajímavé a rozhodně o Harrym a Meghan neslyšíme naposledy. Jedná se totiž o rozhodnutí, které se neděje úplně každý den nebo rok. Je tedy jasné, že to bude na dlouhou dobu velmi probíraným tématem. Co si o jejich odchodu z královské rodiny myslíte vy? Měli odcházet nebo raději zůstat a poslouchat?

Tisk
Nezařazené

Všichni byli přesvědčeni, že je těhotná. Místo dítěte našli v…

Těhotenství je nádherné období v lidském životě, protože je to příprava na nový život. Téměř každá žena touží po vlastním dítěti,…
Nezařazené

Zavařované zelí doma zvládne každý pomocí tohoto geniálního hodspodkého receptu

Máte rádi zelí a velmi často si na něm pochutnáváte? Zkoušeli jste si ho někdy doma sami naložit a zavařit…
Nezařazené

Viděl uprostřed silnice něco zvláštního. Když přijel blíž, pochopil, proč…

Občas zahlédneme něco, co bychom rozhodně v danou chvíli a na daném místě nečekali. Celý den se nám najednou změní nenadálým…
Nezařazené

Pár rekonstruoval starý dům, když narazili na něco zvláštního ve…

Rekonstrukce našich obydlí je někdy opravdu nevyhnutelná. Chceme-li žít v bezpečném a hezkém prostředí, nezbývá nám než náš současný příbytek pořádně…
Nezařazené

Žena zemřela sama v nemocnici. Po 14 sekundách se stalo…

Smrti se mnoho lidí bojí, ale přitom není vůbec důvod. Některé duchovní směry tvrdí, že smrt je jen bránou do…
Nezařazené

Matka nechala malé dítě samotné na gauči s jejich psem.…

Pejsek rasy Beagle patří mezi oblíbené psy po celém světě. Tato roztomilá rasa dokázala okouzlit miliony lidí. Lidi ovšem dokáže…