Únosci psů nemají slitování, protentokrát se ale jeden šeredně spletl

Únosy psů hlásí ve zvýšené míře všechny vyspělé země. Páchání těchto trestných činů dosáhlo vrcholu ve Velké Británii například v době proticovidových opatření, kdy lidé toužili po domácích mazlíčcích a vysoká poptávka nahrávala zlodějům.

animalchannel.co

Bohužel tento fenomén je známý i v této době, ve Spojených státech se dokonce používá pro tento typ trestných činů název „dognapping“, slovo, které je odvozené od únosů lidí. O těchto činech referovala také reportérka televize Juliana Mazza z Bostonu, která v přímém přenosu jednoho takového únosce odhalila.

animalchannel.co

Děsivé únosy psů

Jak se může stát, že váš domácí mazlíček zmizí? V Česku si jistě každý vzpomene na scénu ze Švejka, který sháněl psa pro nadporučíka Lukáše. Metody moderních únosců psů nejsou vytříbenější, v některých případech neváhají totiž rozbít i okénko auta, ve kterém zvíře dlí nebo vlézt na cizí pozemek.

Čtěte také: Nové zprávy ve slavném případu Madeleine McCannové?

animalchannel.co

Ve Spojených státech amerických se ztráceli psi v polovině minulého století, protože zvířata byla prodávána do různých laboratoří nebo na vědecké účely, což bylo zákonem zakázáno od roku 1966.

animalchannel.co

Pro výkupné

V současnosti dochází k únosům psů pro získání výkupného, jedná se většinou o jedinečné exempláře nebo naopak movité majitele. Neméně často se kradou domácí mazlíci z důvodu dalšího prodeje, proto policie varuje před nákupem psa bez jakýchkoli dokladů o jeho původu. O jednom únosu v Bostonu ve státě Massachusetts připravovala reportáž také Juliana Mazza, které se poštěstilo jednoho únosce rovnou chytit při činu.

animalchannel.co

Procházel se se psem po městě

Juliana právě mapovala případ únosu psa pro televizi 7News, ke kterému došlo předešlý den na parkovišti. Kamera běžela, když si Juliana všimla, že vzhledově podobný pes, o kterém mluví, jde právě kolem. Neváhala proto a šla za mužem, zda by neodpověděl na některé otázky na kameru.

animalchannel.co

Sklonila se k pejskovi, aby jej pohladila a zjistila, že se opravdu jedná o ukradeného Tita, který patří Gregovi Siesczkiewiczovi. Konfrontovala únosce v přímém přenose, netrvalo dlouho a pro dotyčného si přijela místní policie. Titus, německý krátkosrstý ohař, pak putoval rovnou za svým majitelem, který měl nevýslovnou radost ze shledání se svým miláčkem.

animalchannel.co

 Zdroj: animalchannel.co