Utekl do lesa kvůli domácímu týrání. Muž žil dlouhých deset let v lese, než našel azyl v pečovatelském domě!

V příbězích o týrání hraje většinou roli agresora muž, který útočí na ženu. V tomto případě se situace dotýkala muže. Malcolm Applegate (62) nakonec nevydržel manipulativní a agresivní chování své ženy a jednoho dne odešel. Nechtěl řešit rozvod nebo jiné záležitosti, především neměl chuť se hádat, proto se při odchodu z práce nevrátil domů, ale přespal v lese. Mezi stromy pak strávil dlouhých deset let, přičemž po celou dobu pracoval jako zahradník.

www.newsitamea.gr

Neustálé hádky

Malcolm pochází z Birminghamu a svou ženu si vzal z lásky, jenže už po prvních měsících jej vášeň pro ni opouštěla. Jeho žena se stávala více a více agresivní, neustále vyhledávala spory a chovala se k němu neuctivě. Navíc nesnášela, že byl často dlouho v práci. Pracoval jako zahradník a rád lidem pomáhal s údržbou zeleně a plánováním jejich zahrad. Čím více bylo zakázek, o to více se hádali. Hádky a agrese nebraly konce.

www.newsitamea.gr

Snaha o záchranu

„Upřímně jsem se snažil o domluvu s manželkou, chtěl jsem náš vztah zachránit, protože jsme přece jen zažili i hezké chvilky, ale bylo vše marné.“ Malcolm nevěděl, jak svou situaci vyřešit, proto se jednoho rozhodl jednoduše nejít domů, ale odešel do lesa, kde přespal první noc. Z Birminghamu se následně přesunul do Londýna, kde si našel práci v komunitním centru pro seniory, na noc se vracel do hustého lesa, kde tábořil spolu s dalšími dvěma bezdomovci.

www.newsitamea.gr

Vlastní pokoj a nový začátek

Celých deset let chodil Malcolm normálně do práce, aby se večer co večer vracel do tábořiště, kde přebýval. Naštěstí měl možnost se umýt v centru, proto nikdo netušil, v jakých podmínkách žije. S přibývajícím věkem ale musel začít svou situaci řešit, proto jednoho dne přesídlil do Emmaus Greenwich, což je útulek pro bezdomovce. Zde našel nový domov a pokračuje ve své práci zahradníka. A co víc, dokonce se účastní pochodů pro dobrou věc, při posledním vydělal domovu přes 300 liber.

www.newsitamea.gr

Zdroj: newsitamea.gr