Domů DOMÁCNOST Už jste letos čistili matraci ve Vaší posteli? Právě ta může být...

Už jste letos čistili matraci ve Vaší posteli? Právě ta může být důvodem Vašich zdravotních problémů!

Pokud jste nedávno přemýšleli o čištění matrace, zvážíte-li to, je to dobrý nápad! Když to spočítáte, pravděpodobně trávíte každou noc šest až sedm hodin ve Vaší posteli. Během této doby se do ní dostávají mrtvé kožní buňky, pot a mastnota z Vašeho těla. To je důvod, proč Carolyn Forte, ředitelka Úklidové laboratoře Good Housekeeping Institute, doporučuje každých několik měsíců tuto radu, aby Vaše ložnice byla čistá a ideální ke spánku.

1. Odstraňte prach.

Nejjednodušší způsob, jak řešit prach je vyměnit na vysavači hlavici na čalounění a tu použít po celém povrchu matrace, včetně stran. Chystáte-li se po zimě na jarní úklid, pak je to ideální příležitost i pro čištění matrace. Co více, tyto tipy a triky můžete použít k čištění jakýchkoli čalouněných materiálů.

Jak na to?

Pevně ​​zatlačte hlavici vysavače na matraci a vysajte všechen prach, který se ukrývá pod povrchem tkaniny. Poté použijte štěrbinový nástroj, abyste se důkladně dostali do jednotlivých prošívání, podél okrajů a tam, kde máte umístěný polštář. Máte-li parní stroj na oděvy, je to také ideální nástroj, kterým můžete čistit matrace. Dříve, než využijete samotný vysavač, použijte tedy parní nástroj, kterým jednoduše odstraníte prachové roztoče skrývající se v blízkosti povrchu.

2. Vyčistěte staré skvrny.

Pokud s Vámi spí v posteli mazlíčci, je čištění matrace o to důležitější. Berete-li si do postele i lehké občerstvení, je pravděpodobné, že Vaše matrace utrpí i nějaké skvrny. Nejjednodušší způsob, jak je odstranit, je použití čistícího prostředku určeného přímo na čalouněné materiály. „Ty nejen odstraňují skvrny, ale také obsahují enzymy na potírání pachů,“ upozorňuje Carolyn. Vyhněte se nadměrnému namáčení matrace a důkladně ji nechte uschnout, než postel znovu ustelete.

3. Zabijte všechny pachy.

Pro jakékoliv zřetelné vůně použijte na matraci speciální dezinfekční prostředek ve spreji. Je bezpečné je používat na tkaniny a zabíjí veškeré bakterie, které způsobují pachy.

K osvěžení matrace od jejích pachů také skvěle slouží samotná soda bikarbona, která se většinou nalezne v každé domácnosti. Tou stačí matraci lehce posypat, počkat 15 minut a následně důkladně vysát.

Nyní, když víte, že matrace je čistá, ujistěte se, že stejně tak i polštáře a peřina!

Kam dál?

Zde je seznam škodlivých věcí, které možná děláte svému mazlíčkovi, aniž byste si to uvědomovali!

10 pozitivních důsledků, které má na Vaše tělo chůze, pokud si dopřáváte procházky každý den!

Co se stane Vašemu tělu, když začnete jíst ovesné vločky každý den?!

Kosmetické tipy, které Vám pomohou osvěžit Váš vzhled a být dobře upravené během chviličky!

Jen 3 minuty před spánkem: Jednoduché cviky, díky nimž budete mít nohy jako modelka!

Další články