Už jste letos čistili matraci ve Vaší posteli? Právě ta může být důvodem Vašich zdravotních problémů! -
Menu

Už jste letos čistili matraci ve Vaší posteli? Právě ta může být důvodem Vašich zdravotních problémů!

Pokud jste nedávno přemýšleli o čištění matrace, zvážíte-li to, je to dobrý nápad! Když to spočítáte, pravděpodobně trávíte každou noc šest až sedm hodin ve Vaší posteli. Během této doby se do ní dostávají mrtvé kožní buňky, pot a mastnota z Vašeho těla. To je důvod, proč Carolyn Forte, ředitelka Úklidové laboratoře Good Housekeeping Institute, doporučuje každých několik měsíců tuto radu, aby Vaše ložnice byla čistá a ideální ke spánku.

1. Odstraňte prach.

Nejjednodušší způsob, jak řešit prach je vyměnit na vysavači hlavici na čalounění a tu použít po celém povrchu matrace, včetně stran. Chystáte-li se po zimě na jarní úklid, pak je to ideální příležitost i pro čištění matrace. Co více, tyto tipy a triky můžete použít k čištění jakýchkoli čalouněných materiálů.

Jak na to?

Pevně ​​zatlačte hlavici vysavače na matraci a vysajte všechen prach, který se ukrývá pod povrchem tkaniny. Poté použijte štěrbinový nástroj, abyste se důkladně dostali do jednotlivých prošívání, podél okrajů a tam, kde máte umístěný polštář. Máte-li parní stroj na oděvy, je to také ideální nástroj, kterým můžete čistit matrace. Dříve, než využijete samotný vysavač, použijte tedy parní nástroj, kterým jednoduše odstraníte prachové roztoče skrývající se v blízkosti povrchu.

2. Vyčistěte staré skvrny.

Pokud s Vámi spí v posteli mazlíčci, je čištění matrace o to důležitější. Berete-li si do postele i lehké občerstvení, je pravděpodobné, že Vaše matrace utrpí i nějaké skvrny. Nejjednodušší způsob, jak je odstranit, je použití čistícího prostředku určeného přímo na čalouněné materiály. „Ty nejen odstraňují skvrny, ale také obsahují enzymy na potírání pachů,“ upozorňuje Carolyn. Vyhněte se nadměrnému namáčení matrace a důkladně ji nechte uschnout, než postel znovu ustelete.

3. Zabijte všechny pachy.

Pro jakékoliv zřetelné vůně použijte na matraci speciální dezinfekční prostředek ve spreji. Je bezpečné je používat na tkaniny a zabíjí veškeré bakterie, které způsobují pachy.

K osvěžení matrace od jejích pachů také skvěle slouží samotná soda bikarbona, která se většinou nalezne v každé domácnosti. Tou stačí matraci lehce posypat, počkat 15 minut a následně důkladně vysát.

Nyní, když víte, že matrace je čistá, ujistěte se, že stejně tak i polštáře a peřina!

ZDROJgoodhousekeeping.com

Líbil se vám článek?

Tisk
TIPY A TRIKY

Chcete mít dokonalá velikonoční vejce? Jsou za hodinu hotová a…

Jak barvíte svá velikonoční vejce vy? Sázíte na klasiku v podobě běžných barev? Nebo využíváte slupky z cibule? Či snad vytváříte obtisky…
TIPY A TRIKY

Sůl není jenom pomocníkem při vaření. Budete ohromeni tím, jaké…

Sůl nad zlato byla pohádka, která říkala, že bez soli se člověk nemůže obejít. Jednalo se o pohádku, která byla…
TIPY A TRIKY

Stačí málo a můžete si vykouzlit skvělé pantofle. Zvládnete je…

Pletené pantofle na dvou pletacích jehlách vypadají velmi roztomile a příjemně, a co je nejdůležitější, že vaše nohy nebudou mrznout.…
DŮM A ZAHRADA

Chcete mít doma vždy dokonale naklizeno? Dejte na rady nejzkušenějších.…

Udržet kuchyni v dokonalé čistotě, to je někdy až nadlidský úkol. Není se čemu divit, jelikož v kuchyni se chystají potraviny, jí…
TIPY A TRIKY

Letos obarvěte velikonoční vajíčka jinak! A lépe. Bude vám stačit…

A jak barvíte velikonoční vajíčka vy? je to stále stejné? Tedy takové, že koupíte barvy v obchodě, smícháte je s vodou a…
Rozvod manželů
TIPY A TRIKY

Jak se rozvést co nejrychleji? Podejte elektronickou žádost o rozvod…

Když si dva přestanou rozumět, je někdy lepší, kdy „jdou od sebe“. Důvodů k neshodám může být mnoho, nejčastěji to…