Už mě ani nenapadne vyvařovat utěrky: Jednoduchou fintu mi poradila paní kuchařka ze školky – kdo nezkusí, neuvěří!

Každá hospodyňka řeší problém, jak mít utěrky stále čisté po svém. Některá nedá dopustit na vyvařování, jiná přidává chlorové bělidlo. Dnes si představíme tip, jak mít utěrky stále jako nové bez práce navíc nebo přidávání bělidel či rozpouštědel. Kromě bělostně čistých utěrek bude vyčištěná i pračka. Přitom je to tak snadné! A dokonce není třeba utěrky ani vyvářet nebo prát na dlouhý prací program. Postačí k tomu jediné!

Místo prášku vložte tabletu do myčky!

Jediné, co musíte udělat, je vyměnit běžný prací prášek za tabletu do myčky. Nevěříte? Je to odzkoušené nejen mnoha hospodyňkami, ale také kuchařkami ze školních jídelen, kde je spotřeba čistých utěrek každý den obrovská a praní utěrek probíhá každodenně. Z utěrek i při běžném pracím režimu totiž zmizí odolné skvrny i mastnota, současně se dokonale vyčistí vnitřek pračky. Tabletu do myčky lze doporučit také na jiné druhy prádla. Dobré zkušenosti jsou s praním záclon, ale vyprat můžete i montérky, které jsou od oleje nebo se zaschlou špínou.

Vynalézavost hospodyněk šetří čas i peníze

Používat zašedlé nebo zaprané utěrky? Každá správná hospodyňka touží po zářící čistotě, u utěrek nevyjímaje. Jenže na utěrkách ulpívají zbytky potravy, mastnota a jsou často plné skvrn od omáček nebo pečení. Jedna tableta do myčky je dokáže perfektně odmastit a opět září čistotou. Kromě zmiňovaných utěrek lze takto dobře vyprat také ostatní bílé prádlo nebo seprané ručníky. Tablety do myčky však mají i další využití v domácnosti.

Čtěte také: Složit velká prostěradla lze i v jedné osobě. Důležitý je správný postup přehýbání

Odmastěte pračku, vyčistěte vanu, dodejte lesk příborům

Pomocí tablety přidané na prázdno do pračky docílíte jejího vyčištění. To se hodí po praní velmi špinavého nebo umaštěného prádla. Obdobně lze použít tablet při běžném čištění WC, koupelny nebo vany. Stačí rozdrobit tabletu, smíchat s mycím prostředkem a umýt od rzi špinavou vanu nebo od vlasové barvy špinavé dlaždičky. Zašlé příbory nebo špinavý porcelán? I zde pomohou rozdrobené tablety do myčky vložené do horké vody. Stačí věci ponořit do tohoto roztoku a nechat působit přes noc, ráno stačí setřít houbičkou a nádobí či příbory zase září čistotou a leskem.