Úžasné triky, díky kterým se zbavíte vodního kamene

Čištění vodního kamene je pro většinu hospodyněk velkým oříškem. Drhnutí za pomocí chemických prostředků je možná běžné, ale rozhodně není nejlepší. Nepoděkuje vám vaše zdraví ani peněženka. Podívejte se, jak spolehlivě ošetřit svůj domov proti vodnímu kameni.

Vodní kámen na sprchové baterii

Sprchová baterie je náchylná na vodní kámen stejně jako jiné povrchy, na které se pravidelně dostává voda. Ve sprchovém koutě bude takto znečištění baterie vždy vypadat špatně. Naštěstí existuje jeden způsob, jak se můžete vodního kamene na tomto místě zbavit jednou provždy. Není na tom nic složitého a budete potřebovat jen jeden prostředek.

https://www.pexels.com/

Vytvořte si postřik z pracího prostředku a nastříkejte ho na sprchovou baterii. Potom ji celou zabalte do sáčku a nechte působit. Stačí, když necháte prostředek působit 10-20 minut. Nakonec vše důkladně opláchněte vodou. Sprchová baterie bude zářit jako nová a nebude po vodním kameni ani památky. Jestli tam zůstanou nějaké zbytky, použijte směs vody s octem.

Čtěte také: Jak se zbavit skvrn na koberci? Bílé ponožky zůstanou bílé

Vodní kámen na vodovodní baterii

Kohoutky v koupelně i v kuchyni se po nějaké době obalí vodním kamenem, který je velmi těžké odstranit. Bez silného čisticího prostředku se zde neobejdete. Vzhledem k tomu, že kohoutky nemůžete odšroubovat od umyvadla nebo dřezu, musíte je postříkat trochou saponátu a zakrýt sáčkem. Nezapomeňte nechat prostředek působit, aby měl šanci začít fungovat.

Mycí prostředek nebo ocet s vodou nechte působit po dobu 5-10 minut a potom sáček sundejte. Kohoutky důkladně opláchněte a otřete suchým ručníkem, hadříkem nebo papírovými utěrkami. Musíte vše utřít do sucha.

https://www.pexels.com/

Vodní kámen na dlaždicích

Dlaždice pokrývají velkou plochu našich koupelen, toalet a kuchyní. Na velkých plochách jsou navíc stopy od vodního kamene mnohem viditelnější. A jistě nechcete riskovat, že vás budou přátelé pomlouvat, protože máte dlaždice plné vodního kamene.

Na odstranění vodního kamene a dalších nečistot z dlaždic můžete použít silný saponát. Skvěle funguje ocet s vodou nebo směs z jedlé sody. Směsí nastříkejte dlaždice a nechte působit. Potom vše lehce setřete bavlněným ručníkem nebo houbičkou. Nakonec dlaždice otřete čistým a trochu vlhkým hadříkem.

Vodní kámen ve sprchovém koutu

Velkým problémem pro většinu hospodyněk je také důkladné čištění sprchových koutů. Sklo sprchy bude po nějaké době plné stop po vodním kameni. To samé ale týká také umyvadel nebo nerezových povrchů. Při čištění těchto povrchů použijte stejnou čisticí směs jako v předchozích případech. Můžete se ale spolehnout také na další domácí prostředky na vodní kámen.

Nastříkejte prostředek na povrch a nechte 5-10 minut působit. Uvidíte, že vodní kámen okamžitě zmizí, aniž byste museli povrch drhnout. Až budete hotoví, použijte na povrch trochu dětského oleje, který zajistí nádherná lesk sprchy nebo jiného místa. Navíc bude olej odpuzovat vodu a vznik vodního kamene. Váš příští úklid díky tomu bude mnohem příjemnější.

Zdroj: newsitamea.gr