Úžasný trik dědy, jak dokonale očistit klas kukuřice

Video dědy v růžové košili může na první pohled působit velmi zábavně. Ve skutečnosti tento stařík přináší úžasný trik pro přípravu klasické kukuřice v klasu. Kukuřičný klas je velkou pochoutkou, ale nesmí vám tam zůstat žádná vlákna. V takovém případě to může úplně zkazit váš zážitek z této zeleniny. Naštěstí nám všem tento děda ukázal, jak kukuřice snadno a efektivně očistit.

https://sweetandsavory.co/

Kukuřičné klasy jsou v kuchyni podceňovanou pochoutkou

Hlavně na letní měsíce byste si měli pořizovat celé klasy kukuřice. Nejen, že vás to vyjde mnohem levněji než zelenina v konzervě, ale také je to zdravější. Navíc klasy chutnají skvěle, když je připravíte na másle nebo na grilu. Pro letní sezónu je hodí dokonale, protože jde o jedinečnou přílohu k pečenému nebo grilovanému masu.

Hlavní je, abyste je správně očistili. To může být poměrně náročné a vždycky vám na kukuřici mohou zůstat vlákna. Ta na talíři nebudou vypadat ani chutnat dobře. Naštěstí se jeden starší muž rozhodl, že se podělí o svůj jednoduchý trik do kuchyně. Nebudete věřit, jak jednoduché to je. Postačí vám k tomu jen obyčejná mikrovlnná trouba.

Geniální metoda pro čištění klasů

Vložte kukuřičný klas do mikrovlnné trouby a zapněte na 4 minuty.

https://sweetandsavory.co/

Potom ji opatrně vyndejte a nezapomeňte na chňapky. Klasy budou velmi horké.

https://sweetandsavory.co/

Položte ho na prkénko a připravte si ostrý nůž. Odřízněte spodní část klasu. V základně se skrývají všechna vlákna, která tímto způsobem přerušíte. Nakonec přijde kouzlo jako od Harryho Pottera.

https://sweetandsavory.co/

Vezměte klas za vrchní část a trochu s ním zatřeste. Kukuřice z klasu vyjde bez jediného vlákna, které by vám zkazilo chuťový zážitek.

https://sweetandsavory.co/

Tímto jednoduchým a rychlým způsobem získáte dokonale čistou kukuřici.

https://sweetandsavory.co/

Hlavní je, abyste dodrželi postup a připravili si ostrý nůž, který přeřízne všechna vlákna v základně každého klasu. Vyzkoušíte tento trik?

Zdroj: sweetandsavory.co