Úžasný trik pro domácí čisticí prostředek z domácích ingrediencí

Každý z nás má doma prostředek na nádobí. Můžete z něj ale vyrobit ještě efektivnější čisticí prostředek, který si poradí i s velmi odolnými skvrnami. Stačí, když využijete domácí recept na čistidlo a pár běžných surovin. Tento trik se objevil na sociálních sítích a získal si přes 13 milionů diváků. Není se čemu divit, protože potřebujete jen jednoduché suroviny.

Co budete potřebovat?

Sůl a jedlou sodu máte jistě ve své kuchyni. Právě z těchto ingrediencí si připravíte domácí čisticí prostředek, který přinese velmi efektivní výsledky. V první řadě smíchejte v míse jeden šálek tekutého prostředku na nádobí a jeden šálek vody. Potom přidejte dvě polévkové lžíce soli. Sůl působí jako velmi jemná abrazivní látka, takže dokáže odstranit i odolné skvrny.

youtube.com screenshot

Sůl se musí kompletně rozpustit, aby správně fungovala. Nakonec můžete přidat ještě jednu lžíci jedlé sody. Ta má úžasné bělící a dezinfekční vlastnosti. Navíc pohlcuje nepříjemné pachy, což vám pomůže při čištění koupelny i kuchyně. Vše promíchejte a přelijte do vhodné nádoby s víčkem. Jedlá soda i sůl musí být dokonale rozpuštěné. Potom můžete začít s úklidem.

Čtěte také: Jak udržet kuchyň vždy čistou a uklizenou

Prostředek je ideální do kuchyně

Tento efektivní prostředek je úžasný při péči o připálené nádobí i špinavý dřez. Jakmile potřebujete odstranit odolné skvrny, mastnotu nebo jiné nečistoty, použijte tento domácí prostředek. Můžete ho s klidným srdcem použít na plastové povrchy, mikrovlnnou troubu i na lednici. Je univerzální, takže vám pomůže s běžným úklidem prakticky každého povrchu bez poškození.

V koupelně vám dodá svěžest a čistotu. Zázraky uvidíte na dlaždicích, obkladech i jiném povrchu. Vyčistit dokonale domácnost není vždy jednoduché ani levné. Tímto způsobem se vám podaří dosáhnout čistoty, svěžesti a krásné vůně. Využijete jen věci, které již máte doma a nebude prostředek na nádobí bude mnohem efektivnější s přidáním dvou jednoduchých věcí.

Zdroj: homehacks.co/