V 67 letech se poprvé stala matkou a nelituje toho

Věková hranice pro založení rodiny se neustále posouvá. To, v jakém věku je optimální mít děti, je velmi individuální. Samozřejmě je početí limitované zdravotními důvody, avšak vzhledem ke stávající úrovni našeho lékařství ani to mnohdy nemusí být překážkou. Přesto někdy narážíme na etické dilema.

https://pukuotukas.com/

Na čas nejstarší matkou světa

Mnozí věří, že mít děti po 45 letech je bezohledné. Žena, která se k takovému kroku odhodlá, se s největší pravděpodobností bude potýkat s odsouzením a nepochopením. Tak tomu bylo i v případě Rumunky Adriany Iliesku, která se v roce 2005 stala matkou v neuvěřitelných 67 letech.

https://pukuotukas.com/

V té době byla nejstarší matkou nejen ve své zemi, ale i na celém světě a zapsala se dokonce do Guinessovy knihy rekordů.

Adriana se narodila v Bukurešti, hlavním městě Rumunska. Sama se považuje za nejšťastnějšího člověka na světě, jelikož má svůj vlastní životní prostor, tedy dvoupokojový byt v centru města, a teď také svou drahou dceru Elizu.

Věří, že Elizu jí seslal Bůh navzdory jejímu pokročilému věku. Tuto událost však nelze zcela přičítat zázraku, jelikož žena otěhotněla pomocí asistované reprodukce. Samozřejmě přispěla profesionalita lékařů, Adrianino dobré zdraví a štěstí.

Cesta k miminku nebyla jednoduchá

Adriana uvedla, že mnoho jejích známých jí vůbec nerozumí a označují ji za sobeckou a bláznivou. Přesto svého rozhodnutí nikdy nelitovala.

I když je v současné době v důchodu, pracuje na částečný úvazek jako akademická pracovnice Bukurešťské univerzity, aby mohla svou dospívající dceru podporovat finančně.

Adriana podstoupila celkem dvě umělá oplodnění. O první se pokoušela ještě o deset let dřív, ale nezdařilo se. Nakonec v roce 2005 porodila dokonce trojčata, ale dvě z nich se narodila mrtvá.

Eliza není jejím genetickým dítětem, jelikož pochází z vajíčka a spermatu anonymních dárců. A vyrostla z ní krásná mladá žena, která se výborně učí a má v životě velké cíle.

Zdroj: pukuotukas.com