V obchodě nechápavě koukali, proč kupuji několik tub pěny na holení. Avšak už neznají tento čistící trik.

Už jste slyšeli o tom, že pěna na holení může nahradit spoustu drahých čisticích prostředků? Pokud jste k takovým prohlášením zatím skeptičtí, vyzkoušejte následující metody, budete příjemně překvapení. Ať už potřebujete vyčistit koberec, vyleštit nerezovou ocel nebo odstranit mastné skvrny z oblečení, pěna na holení vás zachrání.

Už žádné skvrny na koberci

S pěnou na holení bez problémů vyčistíte koberec. Stačí nanést malé množství na skvrnu (například štětcem) a nechat zaschnout. Po odstranění pěny bude koberec opět jako nový. Stejným způsobem můžete vyčistit jakékoliv čalounění. Zamlžené koupelnové zrcadlo už vás nebude trápit, když ho čas od času potřete tenkou vrstvou pěny a vyleštíte suchým hadříkem. Mimochodem, tento trik se dá použít i při zamlžování brýlí, které v zimě trápí nejednoho člověka.

Kuchyňské náčiní z nerezové oceli vypadá luxusně, ale jen do doby, než zmatní a ztratí svůj původní lesk. Pokud chcete jeho krásu obnovit, naneste malé množství pěny na holení na hadřík a rozleštěte po povrchu. Jednou za pár týdnů vyčistěte s pěnou na holení troubu. Na stěny a dno naneste dostatečné množství pěny, po pěti minutách setřete houbičkou a vytřete do sucha. Díky této metodě nebudete muset troubu hodiny drhnout drahými prostředky.

https://www.pexels.com/

Mastnota ze šatů zmizí

Chromové povrchy, například úchytky skříněk, se budou krásně lesknout, když na ně nanesete malé množství pěny na holení. Nechte patnáct minut působit a poté otřete měkkým hadříkem. Pokud na svých šatech objevíte mastnou skvrnu, naneste na látku z obou stran malé množství pěny, nechte pět minut působit a poté otřete. Skvrna rázem zmizí.

Jsou vaše oblíbené náušnice častým používáním matné a bez lesku? Naneste na ruku malé množství pěny a prsty ji rozetřete po šperku. Poté ho opláchněte pod tekoucí vodou. Výhodou je, že tento trik můžete použít i na šperky s kameny a perlami. Pěnu využijete i na obyčejné mytí rukou místo mýdla. Zvláště, pokud máte na rukou zaschlou barvu nebo lepidlo, se kterými si obyčejné mýdlo neporadí.

https://www.pexels.com/

Nehty jako od manikérky

Pokud máte rádi upravené a nalakované nehty, ale nemáte čas chodit každých pár týdnů na profesionální manikúru, vezměte si na pomoc pěnu na holení. Před lakováním opatrně a precizně naneste kousek pěny na kůži okolo nehtů, abyste zabránili jejímu obarvení. Po zaschnutí laku pak pěnu jen setřete nebo omyjte. Nehty budou jako se salonu.

Jakékoliv mastné nebo špinavé skvrny na semišky lze snadno odstranit pěnou na holení. Naneste malé množství na skvrnu a nechte zaschnout. Poté pečlivě očistěte místo měkkým kartáčem na semiš. V neposlední řadě pěna opraví vrzající dveře, pokud nemáte po ruce speciální olej nebo vazelínu. Na panty naneste malé množství pěny a nechte pět až deset minut působit. Po této době otřete panty do sucha, vrzání dveří zmizí.

Zdroj: xitrosti.com