David Hampl
22 března, 2022
, ,

Pořady o extrémních tlouštících jsou známé po celém světě. V americké verzi „Můj život s více než 600 librami“ se objevila v roce 2016 Ashley Bratcher z texaského Kempu. Mladá 27letá maminka tehdy vážila 328 kilogramů a nebyla schopná pohybu. Většinu domácích povinností za ni prováděl její tehdy pětiletý syn. Byla ze svého těla i života nešťastná, ale byla rozhodnutá vše změnit. Jak se Ashley daří po šesti letech?

https://en.newsner.com/

Pořad o morbidní obezitě

Televizní kanál TLC vysílá seriál o morbidně obézních jedincích už od roku 2012, v této chvíli probíhá desátý ročník oblíbeného pořadu, který dokumentuje život s množstvím kil navíc. Do jednotlivých dílů jsou zařazováni lidé, kteří váží přes 270 kilogramů a během jedné dvouhodinové epizody se dokumentuje jejich život během jednoho roku. Všichni pacienti jsou zařazeni do programu dr. Now, což je pseudonym iránsko-amerického lékaře z Houstounu Younana Nowzaradana, který jim pomáhá snížit váhu na zdravou úroveň. Pořad má za cíl poukázat na morbidní obezitu, zdravotní obtíže lidí s vysokou nadváhou a možnostmi, jak tento stav řešit.

https://en.newsner.com/

Ashley inspiruje

Co je morbidní obezita? Když jídlo zabíjí a BMI dotyčných osob je nad hodnotou 40. Na to se snaží poukázat i samotný pořad. Během deseti sezón dvanáct účastníků zemřelo, několik přímo na komplikace s tloušťkou, Rob Buchel na infarkt v roce 2017 dokonce přímo ve zdravotnickém zařízení v Houstonu během natáčení. To však není Ashleyin případ. Ashey Bratcher z malého městečka v Texasu totiž od vstupu do programu vykazovala neskutečnou vůli změnit svůj život. Její příběh chytl diváky za srdce, protože neměla život snadný a musela si cestu ke změně proklestit. Podařilo se a dnes jedna z nejtěžších účastnic čtvrté sezóny pořadu žije šťastně.

https://en.newsner.com/

Pět minut po dvanácté

Říci o Ashley, že měla nadváhu? Ne, byla morbidně obézní a podle lékařů mohla kdykoli zemřít na komplikace vlivem kil navíc. Odborníci hodnotili její stav jako „pět minut po dvanácté“. Při pohledu na fotky Ashley dnes jen málokdo uvěří, že se jedná o stejnou osobu jako z pořadu, na jehož začátku vážila 328 kilogramů. Po celý život měla nadváhu, k morbidní obezitě se dopracovala už v dospívání. Lékaři byli proto nemilosrdní, při těchto návycích se nedožije ani třicítky. Toto oznámení bylo pro Ashley budíček, který v ní rezonoval kdykoli si vzpomněla na jídlo.

https://en.newsner.com/

Útěcha v jídle od malička

Jak se stalo, že Ashley byla tolik obézní? Už v 6 letech snědla obrovské množství jídla, bylo pro ni útěchou, stejně jako sladkosti. Její matka narkomanka totiž opustila ji i její sourozence a Ashley se o ně musela starat. Není divu, že v sedmé třídě vážila už 113 kilogramů.

https://en.newsner.com/

Po střední škole se vdala za svou školní lásku a narodil se jim syn. Štěstí neprožívala, stále se utápěla ve svých problémech a emoce řešila jídlem. Skončila na váze 328 kilogramů, když se přihlásila do programu dr. Now.

https://en.newsner.com/

Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat

Před kontaktováním kliniky se nemohla ani osprchovat, ale měla motivaci bojovat už kvůli synovi. Během krátké doby po zařazení do programu zhubla 55 kilogramů a mohla podstoupit operaci pro bypass žaludku. Po odstranění žlučníku a vředů se pak mohla pustit opět do práce a zhubla dalších 116 kilogramů. Na své postavě pracuje i nadále, což prokázala i v pořadu „Kde jsou teď?“, který mapuje osudy účastníků po skončení pořadu.

https://en.newsner.com/
Sdílejte článek