Ve vesnici zůstal úplně sám, kvůli matce neodešel s ostatními

Žít na pustém ostrově? Takovou situaci si v dnešní době hned tak někdo představit rozhodně nedokáže. Pan Liu Shengjia sice nežije na opuštěné pevnině uprostřed moře nebo oceánu jako trosečník, přesto žije zcela osamocený ve vesnici, kde zbyl jediný obyvatel, on sám, a původní vesnice opuštěný ostrov velmi připomíná. Těžko uvěřitelný příběh je z Číny, která je považována za hustě osídlenou. Jedná se ale o města, vesnice se naopak vylidňují, což je příklad Xuenshanshe v provincii Gansu.

https://www.newsitamea.gr/

Hory a pouště

Provincie Gansu, kde se zmíněná vesnice nachází, nepatří mezi nejrozvinutější, naopak se jedná o oblast, která je známá horami a pouštěmi. Průměrná výška provincie je 1000 metrů nad mořem, přičemž jižní část sousedí s Tibetskou náhorní plošinou a severovýchodní zase se sprašovou plošinou středního toku Žluté řeky. Oproti ostatním oblastem Číny tato patří mezi nejřidčeji osídlené s pouhými 70 obyvateli na čtvereční kilometr.

Stěhování za lepším životem

Přebývat v místě s omezenými zdroji, s malou nebo s žádnou nadějí na dostupnou práci, kde je život neúměrně těžký, to nezvládne každý. Dříve ve vesnici Xuenshanshe žilo přes dvacet rodin, které se živily pastevectvím. Postupně všichni odcházeli za lepším životem do větších vesnic a měst, Liu Shengjia ale odmítl, protože jeho matka byla stará a nemocná, stěhování by už nezvládla.

Čtěte také: Agáta v Holčičkách uráží kdekoho, Jitka Čvančarová přešla její výpad s noblesou

Muž, který zůstal sám

Po smrti matky ale Liu Shengjia nenásledoval ostatní, zůstal sám ve vesnici. Dnes je tomu deset let, co žije osamocený, daleko od všech. A nestěžuje si, naopak se přestěhoval do lepšího a pevnějšího domu, původní domek už nestojí. „Nejsem osamělý, mám totiž samotu a klid moc rád. Pořídil jsem si navíc ovce a pro jídlo sice chodím mnoho kilometrů, ale stěhovat se nechci. Proč taky? Možná později, až nebudu schopen se o sebe postarat, přesunu se do města,“ uzavírá svůj příběh Liu Shengjia.

https://www.newsitamea.gr/

Zdroj: newsitamea.gr