David Hampl
24 září, 2020

Na internetu se objevil další záznam z veřejné dopravy. Hlavní postavou videa šokujícího videa je policista řešící přestupek v podobě chybějící roušky. Za to zaplatil cestující velmi vysokou cenu. Ze záběrů zachycených během této na první pohled banální situace mrazí.

Drama se odehrálo ve Velké Británii. Došlo ke střetu mezi policisty a cestujícím, který vytrvale odmítal dodržovat hygienické předpisy. Veřejná doprava je jedním z nejčastějších míst, kde se objevují ohniska koronaviru. Cestujícímu hrozila pokuta 100 liber. Nyní bude postaven před soud.

Dramatu kvůli chybějící roušce přihlížely desítky spolucestujících

K incidentu došlo minulý týden odpoledne v Liverpoolu. Cestující, který byl ve vlaku ve stanici Lime Street, neměl na obličeji masku. Informace poskytnuté britskou komunikační policií poukazují na fakt, že se muž nejen nepostaral o svou vlastní bezpečnost, ale lhostejná mu byla i bezpečnost ostatních cestujících. Na místo byla přivolána policie. Když policista vyzval muže, aby nosil masku, odpověděl, že to nemůže udělat kvůli lékařským kontraindikacím. „Podle zákona se mě nesmíte dotknout. Nemusím nosit masku a nemáte právo mě zkontrolovat,“ řekl cestující s odkrytým obličejem přivolaným policistům.

Záznam ukazuje, že policista se pokusil muže chytit za paži a odvést na plošinu. Ten se však začal se však chovat agresivně a strážníka slovně urážet. V jednom okamžiku se důstojníkovi podařilo chytit spolujezdce za ruku a nastříkat mu pepřový sprej do tváře. Na místo byla přivolána další posila. Ta poté, co dorazila na místo, pomohla muže zpacifikovat.

Cestující, kteří byli svědky incidentu, vydávají celou řadu protichůdných prohlášení. Někteří z nich tvrdí, že zadržený skutečně měl problémy s dýcháním. Podle neoficiálních informací takové svědectví podali lidé, kteří byli známými právě zadrženého muže. Požadovali, aby policista předložil veškeré podrobnosti.

Cestující byl obviněn z porušení rozkazu a útoku na důstojníka. V oznámení se uvádí, že ačkoli policista během zásahu použil pepřový sprej, obličej zadrženého minul. Tisková služba Britské dopravní policie uvedla, že muž bude postaven před soud v lednu 2021.

Sdílejte článek