Věděli jste, že si přírodní kosmetiku můžete snadno sami vyrobit? Ukážeme vám, jak na to

Péče o zdravý a atraktivní vzhled něco stojí a není divu, že zejména ženy za kosmetické přípravky měsíčně utratí nemalé částky. Pokud však patříte k těm lidem, kteří se nebojí vyzkoušet nové věci, můžete se podle našich níže uvedených instrukcí pustit do výroby vlastní, zcela přírodní kosmetiky, kterou můžete darovat i jako nevšední dárek. Výhodou je, že vám bude stačit jen několik docela běžných ingrediencí.

Přípravek pro bělení zubů

Natural teeth whitener

Pokud toužíte po bělejších a zářivějších zubech, můžete si samozřejmě zakoupit speciální zubní pasty nebo gely nebo navštěvovat odborníka. Chcete-li si však účinný přípravek vyrobit v domácích podmínkách, není to nic komplikovaného. Potřebovat budete prakticky pouze jedlou sodu a vodu.

Smíchejte 1 polévkovou lžíci jedlé sody s trochou vody, dokud se nevytvoří pasta. Aplikujte ji na vyčištěné zuby a nechejte působit několik minut. Po uplynutí této doby si vypláchněte ústa. Abyste dosáhli co nejlepších výsledků, bude třeba tento proces denně opakovat.

Čtěte také: Trápí Vás problémy s pokožkou?

Přípravek pro odstranění make-upu

Pokud používáte make-up a chcete se vyhnout kupovaným přípravkům pro jeho odstranění, stačí, když si pořídíte kokosový olej. Díky jeho jedinečným čisticím vlastnostem postačí, když jej aplikujete na obličej a necháte působit přibližně 10 minut. Po uplynutí této doby obličej řádně opláchněte vodou. Výhodou kokosového oleje je také to, že vaši pleť nejen vyčistí, ale zároveň také vyživí, čímž se zásadně liší od kupovaných odstraňovačů make-upu, které pleť bohužel často vysušují a je třeba ji následně ošetřit.

Čisticí tělové tonikum

Možná jste netušili, že naprosto přírodní tělové tonikum vám roste v květináči. Tedy, pokud pěstujete rostlinu aloe vera, která má řadu pozitivních účinků na lidskou kůži a lze ji použít také k její hydrataci a čištění. Listy aloe stačí podélně naříznout a použít gel, který je v nich obsažen. Lehce jej vmasírujte do pokožky a pokud tento proces budete pravidelně opakovat, brzy se dostaví viditelné výsledky.

Domácí parfém

Natural homemade perfume

Pokud jde o různé čisticí a vyživující kosmetické přípravky, jejich domácí výrobu si zřejmě dokáže více či méně představit každý. Ale parfém? A vidíte, přece jen je to možné. Navíc, proces přípravy domácího parfému není nijak složitý a výsledek je účinný a zcela přírodní. Potřebovat budete

  • nádobku s roll-on zakončením (otočnou kuličkou)
  • mandlový nebo jojobový olej, a
  • přibližně 10 kapek esenciálního oleje s oblíbenou vůní.

Postup je naprosto snadný, olejové ingredience jednoduše smíchejte v nádobce s roll-onem a poté používejte podle potřeby. Výhodou tohoto přírodního parfému je dlouhotrvající vůně a zároveň vyživení pokožky.