Velryba se snažila ochránit potápěčku před žralokem

Na světě se nachází mnoho jedinečných zvířat. A u některých to vypadá, že pečují o životy lidí ve svém okolí. Nan Hauser je uznávaná mořská bioložka, která zasvětila celý svůj život ochraně mořského života. Zajímá se hlavně o velryby.

https://mypositiveoutlooks.com/

Nikdy by ji ale nenapadlo, že jedna z nich jí zachrání život. Když se potápěla u Coocových ostrovů v jižním Tichém oceánu, zažila něco neuvěřitelného.

https://mypositiveoutlooks.com/

Keporkak je majestátní a ohrožené zvíře

Během svého průzkumu viděla keporkaka, který se nebál kontaktu s mořskou bioložkou. Nan k němu připlavala, aby ho více prostudovala. Keporkak má přirozeně hravou povahu a Nan o tom velmi dobře věděla. Rozhodla se, že se velryby nebude dotýkat, aby ji nijak nevyrušila. Keporkak měl ale v úmyslu něco úplně jiného.

https://mypositiveoutlooks.com/

Velryba se k Nan přiblížila ještě více. Neustále do ní šťouchala. Dokonce i ve chvíli, kdy se Nan zkusila dostat do větší vzdálenosti, jí velryba stále následovala a šťouchala do ní. „Dala oko vedle mého oka. Říkala jsem si, co se tady děje. Nechtěl mi ublížit,“ vysvětlila Nan. Téměř to vypadalo, že se se ženou velryba mazlí a nechce s tím přestat!

https://mypositiveoutlooks.com/

Důvod chování keporkaka vás překvapí

Za 28 let zkušeností s prací s velrybami Nan nikdy nic podobného nezažila. Žena byla naprosto vyděšená. Zároveň ale cítila, že jí velryba nechce ublížit. Válela se a kutálela po hřbetu velryby a neustále si říkala, proč se to děje. Na začátku vůbec nechápala chování tohoto jedinečného zvířete. Nakonec to ale pochopila a byla vděčná, že se s tímto keporkakem setkala.

https://mypositiveoutlooks.com/

Asi po 10 minutách se jí keporkak snažil dostat do blízké lodi. Až potom si Nan uvědomila, co se děje. Blízko číhal obrovský žralok tygří, který útočí na lidi. Keporkak se ji snažil jen chránit.

https://mypositiveoutlooks.com/

Velryba ji nejen dostala bezpečně na loď, ale také se ujistila, že je v pořádku. Nan byla neskonale vděčná za chování tohoto zvířete a jedinečnou zkušenost, na kterou nezapomene do konce života.

Zdroj: mypositiveoutlooks.com