Veterinář se snaží získat důvěru orla bělohlavého, aby mu pomohl

Lvi, tygři, medvědi, žraloci, kosatky nebo orli jsou zvířata na vrcholu potravního řetězce. K jim a dalším predátorům se neodváží přiblížit ani většina lidí. Máme před nimi respekt a nechceme s nimi mít nic společného. Někdy se ale stane, že i takové zvíře potřebuje naši pomoc. Jakmile se našel zraněný orel bělohlavý, jeden muž se jeho ošetření nebál.

https://animalchannel.co/

Seznamte se s velkým hrdinou

Dr. Cliff Redford se stal pro jednoho orla obrovským hrdinou. Zachránil mu totiž život. Tento veterinář provozuje Wellingtonskou veterinární nemocnici a je velmi zkušeným lékařem pro zvířata všeho druhu. Navíc je také obhájcem práv zvířat. Před nějakou dobou se na jeho kliniku dostal zraněný orel bělohlavý. Lékař neváhal a okamžitě ho ošetřil.

https://animalchannel.co/

Vážné zranění majestátního orla

Vyléčit takto velkého ptáka byla i pro zkušeného lékaře velká výzva. Nenechal se ale odradit. Podle veterináře byl orel zastřelen nějakými lovci kachen. Kvůli tomu pták spadl na zem. Náraz přitom způsobit, že kost v křídle praskla a dostala se skrz kůži. Lékař orla musel operovat, protože to byla jediná šance na jeho přežití. To ale nebyla poslední část péče.

Čtěte také: „Jen tenisky a župan – to je celé, co ti tady patří.“ Tato žena vypráví svůj srdceryvný příběh

https://animalchannel.co/

Rehabilitace pro obrovského orla

Operace naštěstí proběhla velmi dobře. Orlovi dali jméno „Wolf“ a po operaci se dostal do rehabilitačního zařízení s názvem Shades of Hope Wildlife Refuge v Ontariu v Kanadě. Orel postoupil svalovou a kostní terapii, která mu měla pomoci k rychlejšímu uzdravení. A zkoušeli s ním také cvičné lety, aby ho připravili na návrat do přírody.

Nakonec se orel znovu vznesl do nebe

Jednoho dne dostal doktor Cliff telefonát, že je orel připravený na vypuštění do přírody. Lékař se šel na nádherné zvíře ještě jednou podívat. Při rozloučení ho stačil Wolf ještě pořádně klovnout. Potom konečně vzlétl. Kousek od lékaře se zastavil, podíval se na něj a potom odletěl do dáli. Pro Cliffa to byl přímo magický moment a měl téměř slzu v oku. Něco takového se mu totiž nestává každý den.

Zdroj: animalchannel.co