Více než 4 měsíce nedělal nic jiného, než že vylepšoval interiér této budovy. Překvapí vás, co je v ní -
Menu

Více než 4 měsíce nedělal nic jiného, než že vylepšoval interiér této budovy. Překvapí vás, co je v ní

Sen o vlastním bydlení může mít mnoho podob. Andrew a Gabriella Morrisonovi udělali to, že si vzal hypotéku a pořídili si vlastní dům. Postupem času ale zjistili, že to není úplně nejlepší volba. Že ve velkém domě nejsou šťastni a že splátky jsou pro jejich rozpočet celkem zatěžující. A tak se rozhodli k radikálnímu kroku. S hypotékou skončili, daný dům prodali a rozhodli se, že si splní sen jiným způsobem.

Stačí menší suma a vznikne útulný domov

Nač platit horentní sumy za obrovský dům. Proč se na desítky let neúměrně zadlužovat. Dokonalé bydlení si lze pořídit i za cenu okolo 500 000 korun českých. Je malé, je útulné a je dokonalé. Přesně takové bydlení oba manželé mají. Jsou v něm šťastni, nemají finanční problémy a mají po ruce vše, co potřebují. A také mají jeden druhého. A také je těší to, že se na svém bydlení sami podíleli. Vznikalo po dobu 4 měsíců a nyní je dokonalým místem pro jejich budoucí život. Někomu se může zdát malý, ale o kolik jsou dnes větší klasické byty? O moc ne.

Jako v moderním bytě

Málokdo by čekal, že bude interiér daného domu tak stylově zařízený. Stačí se jenom rozhlédnout všude okolo. V interiéru to vypadá jako v moderním bytě. Krásná dřevěná podlaha, moderní úložné prostory imitující dřevo, dostatek prostoru, ale třeba také dekorace a prvky, které z daného místa vytvářejí dokonalý domov. Ani koupené nemovitosti často nevypadají jako tento domov daného manželského páru.

Menší stavba uprostřed přírody

Na první pohled vypadá jejich dům skutečně malý. Jak by také ne, když zabírá plochu jenom několik desítek metrů čtverečných. Na druhou stranu působí velmi příjemným a také útulným dojmem. A to i díky tomu, že se nenachází v rušném městě a ve špinavé čtvrti. Nachází se v tom nejkrásnějším místě, které jenom může na světě existovat. Nachází se totiž uprostřed malebné přírody. A do té také dokonale zapadá. Poznat je to na první pohled, jelikož nemá klasickou omítku, ale je dokola obložený dřevem. Tedy materiálem, který je díky stromům všude okolo.

Uvnitř dům není malý

Díky tomu, že má patro, se pár může těšit z toho, že podlahová plocha celého jejich domova je poměrně velká. Hravě strčí do kapsy jakýkoliv průměrný byt. Velký prostor nabídne hlavně horní část, kde je ložnice, kterou může mnoho lidí jenom závidět. Velká místnost, ještě větší postel a k tomu samozřejmě také úložné prostory. To jsou věci, které komfort jenom zvyšují. Navíc nezapomeňme na to, že zde žijí jenom 2 lidé. Takového prostoru mnohdy v klasických bytech nemají ani početné rodiny.

Vše, co je potřeba

Nejenom velká ložnice. Je to také velká centrální místnost s gaučem ukazuje, že se opravdu jedná o malý dům jenom na první pohled. Dále nechybí chodbička, místo k odpočinku, nebo také kuchyně, která má jak dostatečně velkou pracovní plochu, tak má také velký sporák. Zaujme i jídelní kout. Sice manželé sedí vedle sebe, ale proti oknu. Mohou tak při každodenním jídle obdivovat krásy přírody, která je kolem nich. Samozřejmostí je také koupelna a toaleta. To vše jsou věci, které v domě rozhodně nechybí.

To nejlepší vytápění

A jak je dům vytápěn? Opět přišel na řadu přírodní materiál. Celý dům je vytápěný krbem, který je nejenom efektivní a levnou formou. Nelze opět zapomínat na fakt, že krb má nejenom svou praktickou funkci. Má také funkci estetickou, která je spojena jak s tím, že je sám o sobě designovým doplňkem, tak je spojena také s tím, že při delších podzimních večerech není nic příjemnějšího, než v teple odpočívat a přitom pozorovat, jak všude okolo mihotají plameny.

Líbil se vám článek?

Tisk

Pozor na negativní energie v domě. Jak je odhalit? Může pomoci nádoba, slaná voda a také běžný ocet

DŮM A ZAHRADA
Pokud se vám ve vašem domě nebo bytě nežij příliš dobře, může za to celá řada věcí. Mezi jednu takovou,…

Na nový dům neměli peníze. Koupili si starou ruinu nedaleko lesa. Dnes je to místo, kde společně žijí jako v pohádce

DŮM A ZAHRADA
Mít kvalitní bydlení je dnes bráno jako naprostý standard. Nutno ale říci, že ne každý na kvalitní dům dosáhne. Důvody…

Sice je velký jenom několik metrů čtverečných. Kdo však vejde dovnitř, ten bude ohromen

DŮM A ZAHRADA
Jsou domy, které jsou doslova obrovské. Které mají velikost na několik stovek čtverečných metrů. A potom jsou domy, které jsou…

Nekupujte chemické a ušetřete: bohatá úroda ředkviček prakticky bez práce? Prozradíme vám geniální trik!

DŮM A ZAHRADA
Máte rádi ředkvičky? Já rozhodně! Miluji je na chlebu s máslem, hodně je přidávám do nejrůznějších salátů nebo je nakrájím…

Když mi kamarádka řekla, že si toto sama vyrobila, nemohla jsem uvěřit! Vyrobte si taky takovou krásnou dekoraci.

DOMÁCNOST
Všichni víme, jak důležité je mít místo, kde můžeme odpočívat po rušném dni - místech, kde nás nic neruší a…

Natřela si kukuřičným škrobem okno v pokoji a výsledek její práce budete chtít hned i vy.

DOMÁCNOST
Máte dům ? Nebo vlastníte nějaký malý byteček? Tak pro vás máme super nápad. S tímto nápadem přišla Annabel, o…

Neuvěřitelně malá, avšak útulná, chatička. Má jen 27 metrů čtverečních, ale uvnitř najdete vše, co Vás napadne!

DŮM A ZAHRADA
Dokážete si vůbec představit, že bydlíte na 27 metrech čtverečních? Vskutku těžká představa, že je reálně vůbec možné žít v…

10+ neobvyklých způsobů, jak využít běžné věci každodenní potřeby!

DOMÁCNOST
"Běžný" znamená "nic zvláštního" - a my jsme zvyklí na to, že se díváme na naše okolí normálním a ne…

10 kreativních výtvorů, které z Vašeho domova vytvoří útulné místo pro život!

DOMÁCNOST
Jsou to malé věci, které pomáhají učinit z Vašich domovů útulná místa, která všichni milujeme. Ale ve skutečnosti není potřeba…

Pomocí tohoto nápadu si postavíte vnější pec na úžasný chléb či pizzu.

DOMÁCNOST
Vaše drahá polovička vám dala 20 € a řekla vám, abyste sehnali nějakou pec na zahradu. V řetězcích žádný výprodej,…

Přemýšlíte, jak ozvláštnit Vaši domácnost? Pak Vám pomohou tyto tipy a triky, jak správně vybrat záclony!

DŮM A ZAHRADA
Problematika změny závěsů se objevila i v naší rodině... Najednou jsme si uvědomili, že garnýže, závěsy a žaluzie, visící v…

Byla jsem trochu zmatená, když jsem viděla souseda, jak zapichuje do země staré deštníky. Když jsem ale viděla výsledek, nemohla jsem uvěřit svým vlastním očím!

DŮM A ZAHRADA
Léto je obdobím slunce, tepla, barev, květin a šťavnatého ovoce z našich zahrad. Pokud máte volný den, vsadím se, že…

Na své zahradě měli rozpadající se boudu, která lety chátrala. Rozhodli se ji předělat a nyní je pýchou celé zahrady!

DŮM A ZAHRADA
Často obdivujeme krásné květinové zahrady, dokonale zastřižené trávníky a velké bazény, do kterých bychom okamžitě skočili. Kdo by nechtěl vedle…

Na květináč pomocí sádry upevnila malé kamínky a vytvořila ty nejkrásnější dekorace do domu a zahrady, které budete chtít také!

DŮM A ZAHRADA
Přírodní dekorace jsou in nejen v zahradě, ale i v interiérech domů a bytů. Trendem je ale i výroba takových…