David Hampl
4 ledna, 2019

Sen o vlastním bydlení může mít mnoho podob. Andrew a Gabriella Morrisonovi udělali to, že si vzal hypotéku a pořídili si vlastní dům. Postupem času ale zjistili, že to není úplně nejlepší volba. Že ve velkém domě nejsou šťastni a že splátky jsou pro jejich rozpočet celkem zatěžující. A tak se rozhodli k radikálnímu kroku. S hypotékou skončili, daný dům prodali a rozhodli se, že si splní sen jiným způsobem.

Stačí menší suma a vznikne útulný domov

Nač platit horentní sumy za obrovský dům. Proč se na desítky let neúměrně zadlužovat. Dokonalé bydlení si lze pořídit i za cenu okolo 500 000 korun českých. Je malé, je útulné a je dokonalé. Přesně takové bydlení oba manželé mají. Jsou v něm šťastni, nemají finanční problémy a mají po ruce vše, co potřebují. A také mají jeden druhého. A také je těší to, že se na svém bydlení sami podíleli. Vznikalo po dobu 4 měsíců a nyní je dokonalým místem pro jejich budoucí život. Někomu se může zdát malý, ale o kolik jsou dnes větší klasické byty? O moc ne.

Jako v moderním bytě

Málokdo by čekal, že bude interiér daného domu tak stylově zařízený. Stačí se jenom rozhlédnout všude okolo. V interiéru to vypadá jako v moderním bytě. Krásná dřevěná podlaha, moderní úložné prostory imitující dřevo, dostatek prostoru, ale třeba také dekorace a prvky, které z daného místa vytvářejí dokonalý domov. Ani koupené nemovitosti často nevypadají jako tento domov daného manželského páru.

Menší stavba uprostřed přírody

Na první pohled vypadá jejich dům skutečně malý. Jak by také ne, když zabírá plochu jenom několik desítek metrů čtverečných. Na druhou stranu působí velmi příjemným a také útulným dojmem. A to i díky tomu, že se nenachází v rušném městě a ve špinavé čtvrti. Nachází se v tom nejkrásnějším místě, které jenom může na světě existovat. Nachází se totiž uprostřed malebné přírody. A do té také dokonale zapadá. Poznat je to na první pohled, jelikož nemá klasickou omítku, ale je dokola obložený dřevem. Tedy materiálem, který je díky stromům všude okolo.

Uvnitř dům není malý

Díky tomu, že má patro, se pár může těšit z toho, že podlahová plocha celého jejich domova je poměrně velká. Hravě strčí do kapsy jakýkoliv průměrný byt. Velký prostor nabídne hlavně horní část, kde je ložnice, kterou může mnoho lidí jenom závidět. Velká místnost, ještě větší postel a k tomu samozřejmě také úložné prostory. To jsou věci, které komfort jenom zvyšují. Navíc nezapomeňme na to, že zde žijí jenom 2 lidé. Takového prostoru mnohdy v klasických bytech nemají ani početné rodiny.

Vše, co je potřeba

Nejenom velká ložnice. Je to také velká centrální místnost s gaučem ukazuje, že se opravdu jedná o malý dům jenom na první pohled. Dále nechybí chodbička, místo k odpočinku, nebo také kuchyně, která má jak dostatečně velkou pracovní plochu, tak má také velký sporák. Zaujme i jídelní kout. Sice manželé sedí vedle sebe, ale proti oknu. Mohou tak při každodenním jídle obdivovat krásy přírody, která je kolem nich. Samozřejmostí je také koupelna a toaleta. To vše jsou věci, které v domě rozhodně nechybí.

To nejlepší vytápění

A jak je dům vytápěn? Opět přišel na řadu přírodní materiál. Celý dům je vytápěný krbem, který je nejenom efektivní a levnou formou. Nelze opět zapomínat na fakt, že krb má nejenom svou praktickou funkci. Má také funkci estetickou, která je spojena jak s tím, že je sám o sobě designovým doplňkem, tak je spojena také s tím, že při delších podzimních večerech není nic příjemnějšího, než v teple odpočívat a přitom pozorovat, jak všude okolo mihotají plameny.

Sdílejte článek