David Hampl
29 srpna, 2022
, ,

Víra je pochopitelně věc, která by se měla brát vážně. To ale neznamená, že se věřící nemohou nijak bavit. Důkazem je jedno virální video z doby, kdy byla většina lidí zasažená covidem a sociální kontakty musely být omezené na minimum, na kterém třináct irských jeptišek předvádí temperamentní tanec. Jejich cílem bylo především pobavit a rozveselit ostatní, a přitom se modlit za náš svět v těchto náročných časech.

Do výzvy se zapojili všichni

Jeptišky ve věku od 28 do 92 let předvádějí jeruzalémskou taneční výzvu ve veselém a radostném videu, které si na sociálních sítích získalo několik desítek tisíc zhlédnutí. Sestry oděné do červených a modrých hábitů se za zvuků hudby pohybují po klášteře a malebném areálu sv. Alfonsa v Drumcondře v Dublinu. Ve videu nechybí ani několik mužských představitelů kláštera.

Sestra Lucy poté sdělila, že tato výzva všechny v klášteře sblížila. Jeptišky byly šokované odezvou, kterou video ve virtuálním světě vyvolalo. Sestra Gabrielle zase uvedla, že zúčastnit se videa považuje za skvělou zkušenost a kreativní způsob modlitby. Uzavřený řád sídlí v Dublinu od roku 1859 a výrazně omezuje svou interakci s vnějším světem. I proto video veřejnost tak zaujalo.

Veřejnost video pobavilo

Jelikož představitelé kláštera zasvětili celý svůj život modlitbám, není náhodou, že i celé video má v podstatě formu jedné hromadné a originální modlitby. Od doby, kdy bylo video zveřejněné, byly sestry zaplavené e-maily od lidí z celého světa, kteří je povzbuzovali, aplaudovali jim a říkali, že jim video zlepšilo den.

Jeruzalémská taneční výzva začala roku 2020 v Jihoafrické republice. Píseň se stala symbolem boje proti koronaviru a v době pandemie zažívala boom. Od té doby se výzva rozšířila do celého světa a na píseň už si zatančilo nespočet profesí, kultur a národů. Videa se internetem šířila jako lavina a mnoho z nich kreativitou opravdu nešetřilo.

Zdroj: classicfm.com

Sdílejte článek