Virální video zobrazuje jeruzalémskou taneční výzvu jeptišek

Víra je pochopitelně věc, která by se měla brát vážně. To ale neznamená, že se věřící nemohou nijak bavit. Důkazem je jedno virální video z doby, kdy byla většina lidí zasažená covidem a sociální kontakty musely být omezené na minimum, na kterém třináct irských jeptišek předvádí temperamentní tanec. Jejich cílem bylo především pobavit a rozveselit ostatní, a přitom se modlit za náš svět v těchto náročných časech.

Do výzvy se zapojili všichni

Jeptišky ve věku od 28 do 92 let předvádějí jeruzalémskou taneční výzvu ve veselém a radostném videu, které si na sociálních sítích získalo několik desítek tisíc zhlédnutí. Sestry oděné do červených a modrých hábitů se za zvuků hudby pohybují po klášteře a malebném areálu sv. Alfonsa v Drumcondře v Dublinu. Ve videu nechybí ani několik mužských představitelů kláštera.

Sestra Lucy poté sdělila, že tato výzva všechny v klášteře sblížila. Jeptišky byly šokované odezvou, kterou video ve virtuálním světě vyvolalo. Sestra Gabrielle zase uvedla, že zúčastnit se videa považuje za skvělou zkušenost a kreativní způsob modlitby. Uzavřený řád sídlí v Dublinu od roku 1859 a výrazně omezuje svou interakci s vnějším světem. I proto video veřejnost tak zaujalo.

Veřejnost video pobavilo

Jelikož představitelé kláštera zasvětili celý svůj život modlitbám, není náhodou, že i celé video má v podstatě formu jedné hromadné a originální modlitby. Od doby, kdy bylo video zveřejněné, byly sestry zaplavené e-maily od lidí z celého světa, kteří je povzbuzovali, aplaudovali jim a říkali, že jim video zlepšilo den.

Jeruzalémská taneční výzva začala roku 2020 v Jihoafrické republice. Píseň se stala symbolem boje proti koronaviru a v době pandemie zažívala boom. Od té doby se výzva rozšířila do celého světa a na píseň už si zatančilo nespočet profesí, kultur a národů. Videa se internetem šířila jako lavina a mnoho z nich kreativitou opravdu nešetřilo.

Zdroj: classicfm.com