Vitamín C ve formě injekcí může pomáhat léčbě rakoviny. Proč tuto informaci mnoho lékařů tají?

Zdraví je v životě každého člověka rozhodně to nejdůležitější, co má. Nutno ale říci, že se mohou objevit různé druhy zdravotních problémů. Nejzákeřnějším je rakovina, která může napadat různé části těla, stejně jako je rizikem i z toho důvodu, že se může objevit takřka znenadání. Mezi nejznámější formu léčby patří chemoterapie, kterou dnes doporučuje každý lékař. Už ale nemluví o tom, že jsou i jiné metody a možnosti. Jedna souvisí s využitím vitamínu C. Na čem je založena a proč o ní lékaři nechtějí mluvit?

Studie ukazují, že vitamín C dokáže pomáhat

Podívejme se společně na několik studií, které jasně ukazují na to, že vitamín C opravdu dokáže velmi dobře pomáhat, pokud se hovoří právě o boji proti rakovině. Jedna taková studie v minulosti vyšla v magazínu Science. Zabývala se hlavně využitím vitamínu C v souvislosti se snahou eliminovat rakovinu tlustého střeva. Výsledky dané studie byly překvapující, jelikož ukázala, že něco tak obyčejného jako tento vitamín skutečně dokáže dané rakovinotvorné buňky efektivně zničit.

Co studie ukázala?

Výsledky byly celkem překvapující a laicky řečeno je lze interpretovat tak, že vitamín C jako bojovník proti rakovině opravdu funguje. Když bychom se na danou studii podívali přece jenom detailněji, je třeba říci, že zatímco zdravé a klasické buňky nasávaly vitamín C klasiky, tak buňky s určitou mutací měly tendenci ho absorbovat mnohem více. A právě toto se jim následně stalo osudným, jelikož vitamín C je silným antioxidantem, který je nakonec zahubil. A jelikož právě rakovinotvorné buňky jsou ty zmutované, působí vitamín tam kde má. Sami ho do sebe nasají, zatímco u ostatních buněk žádné riziko jejich zahubení nehrozí.

Čtěte také: Víte, že existuje maso, které Vám může způsobit rakovinu? Podívejte se na to, jak takové maso poznáte!

Z laboratoře na živé organismy

Laboratorní texty byly natolik zajímavé, že se vědci samozřejmě rozhodli začít s testováním přímo na živém organismu. Tedy na myších. Zde doufali, že dosáhnout podobných výsledků, jako tomu bylo v laboratorních podmínkou. Myši byli zvoleny jak pro jejich dostupnost, tak proto, že v tomto směru mají velkou podobnost s lidmi.

A výsledek? Ten byl pro vědce ohromující, jelikož se potvrdily jejich předpoklady. Vitamín C skutečně efektivně ničil buňky rakoviny a tak pomáhal k tomu, aby se myši této nebezpečné nemoci zbavili.

Jak je to možné?

Jak jsme zmínili, dané buňky vitamín C sami nasávají a ten je následně zahubí. To proto, že tento vitamín dokáže v daných buňkách výrazně snížit množství molekul, které nesou označení jako ATP. Ty mají vliv na růst buněk, jejich dělení a celkovou buněčnou energii. Když ji mají nedostatek, nemůže buňka pracovat tak jak má a vede to k tomu, že zaniká. A jelikož se jedná o buňku rakovinotvornou, logicky zaniká i samotná rakovina. Hlavní vliv na molekuly ATP má takzvaný dehydroaskorbát, který je metabolickým produktem vitamínu C a který následně v daných buňkách vzniká.

Proč je vývoj tak pomalý?

Mnozí se pochopitelně ptají, proč je vývoj této metoda natolik pomalý, když výsledky jsou tolik slibné. Odpověď je celkem jednoduchá. Podle mnoha lidí, kteří jsou v problému zainteresovaní, za to mohou farmaceutické firmy. Ty na současných metodách léčbě rakoviny vydělávají velké peníze. Logicky není v jejich zájmu, aby se objevilo něco, co je lepší a efektivnější, ale nedokáže jim to vydělat. A to vitamín C je, jelikož si ho nemohou patentovat, jelikož je v podstatě všude a získat ho v koncentrované podobě není problém. Navíc je taková metoda i levná, což také nechtějí.

Proč lékaři danou možnost tají?

Ten jinou možnost nemá. Sice jsou schválené postupy, kdy se vitamín C vpravuje do žil velkými dávkami, ale tato metoda je spojena s odstraněním těžkých kovů z těla. Nejde o postup, kterým by se mohla léčit rakovina. A lékař ho proto nesmí ani sdělovat, jelikož jde o léčbu neschváleno a případné problémy by musel zodpovídat právě on.