Víte, jak správně pěstovat mrkev? Budete mít bohatou úrodu

Pěstování mrkve může být velmi jednoduché. Možná zbytečně ztrácíte čas přemýšlením nad tím, jak daleko mají být sazenice nebo jak často mrkev zalévat. Existuje ale jeden způsob pěstování mrkve, který si zamilujete, a je opravdu účinný. Musíte si k tomu připravit jen nějaké věci, a za chvíli budete mít bohatou úrodu.

Bohatá úroda mrkve, se kterou si budete muset poradit

Mrkev nemusí být náročná na pěstování, když víte, jak na to. Představíme opravdu účinný způsob pěstování, který je jednoduchý. Připravte si viskózní kapalinu, nalijte sklenici pokojové teploty a rozpusťte navíc tři lžíce škrobu. V hrnci zvlášť pak dejte vařit dva litry vody a nalijte do ní vodu se škrobem. Poté vařte na mírném ohni a neustále směs míchejte.

Musí vzniknout homogenní hmota, ve které nebudou hrudky. Nechte pak tekutinu vychladnout a nalijte ji do plastové lahve. Do lahve pak budete přidávat také semínka mrkve.

Čtěte také: Dřevěný dům o rozloze pouhých 60 metrů čtverečních: Uvnitř nic nechybí – budete chtít takový dům také, až ty fotky uvidíte!

https://ohlyad-dnya.pro/

Láhev pak utáhněte víčkem a dobře s nimi zamíchejte, aby byla semínka rovnoměrně rozprostřená v tekutině. Potom si můžete připravit samotné záhony.

https://ohlyad-dnya.pro/

Originálním způsobem můžete urychlit růst mrkve

Jakmile máte záhony připravené, můžete do ní nalít tekutinu společně se semínky. Když máte hotovo, zasypte je zeminou.

https://ohlyad-dnya.pro/

Tímto originálním způsobem urychlíte růst mrkve, zvláště jejích kořenů. Kapalina navíc bude schnout pomaleji než obyčejná voda a mrkev tak bude mít živiny o to déle.

https://ohlyad-dnya.pro/

Semena budou mít zajištěnou nejen potravu, ale také stálou vlhkost, kterou budou potřebovat k růstu. Mrkev bude mít výhonky mnohem rychleji, než kdybyste je zasadili do půdy obyčejným způsobem. Díky tomu můžete ušetřit nejen čas, strávený nad sázením, ale také můžete mít bohatou sklizeň, se kterou možná nebudete vědět, co dělat. Mrkev pak můžete vyměnit za jinou zeleninu nebo ji naložit a užít si její chuť také v zimních měsících.

https://ohlyad-dnya.pro/

Zdroj: ohlyad-dnya.net.ua