Víte, jak toaletu vyčistit bez námahy?

Ženy v domácnosti většinou mají dost času, aby se mohly věnovat úklidu několik hodin denně. Některé to dokonce baví a mají to jako relaxaci. Pokud ale patříte do druhé skupiny, které úklid nesnáší, určitě se snažíte si tuto činnost co nejvíce usnadnit. Mezi nejhorší místa na čištění a úklid patří jednoznačně koupelna. Pohybujete se v ní denně, a proto potřebuje být čistá.

https://takprosto.cc/

Jak si snadno vyčistit toaletu?

Víte, jaké prostředky použít, aby vaše toaleta zářila čistotou? Můžete si pomoci nejen chemickými přípravky, ale využít také to, co máte doma. Například vlhký toaletní papír, namočený v octu. Že vám to připadá zvláštní? Ale vůbec ne. Jestliže chcete papír použít na čištění, připravte si tolik papíru, aby pokryl nejšpinavější plochu. Vyložte jím záchod, navlhčete ho octem, ale nesmí se trhat.

https://takprosto.cc/

Nakonec nechce celou noc působit a ráno můžete spláchnout a zbytky papíru odstranit záchodovou štětkou. Kyselina octová totiž s nečistotami dokáže hotové zázraky. Navíc je ocet šetrný k životnímu prostředí a tak se nemusíte bát žádný alergických reakcí. Už nikdy nebudete kupovat prostředky v obchodě, protože jsou drahé a mnohdy ani nefungují.

Čtěte také: Bolesti hlavy? Zbavte se jí pomocí starodávné japonské metody!

https://takprosto.cc/

Jestliže chcete vyčistit i nádrž, můžete to udělat zrovna

Máme pro vás i návod, jak vyčistit nádrž. Toaletu tak budete mít kompletně čistou a příště už budete vědět, jak na to. Nejdříve vypněte vodu, aby se nádržka nenaplnila. Vypusťte ji, protože při čištění ta vodu nepotřebujete. Ocet nalijte do nádržky a nechte působit celou noc. Ráno vypusťte a vodu můžete zapnout. Naplňte nádrž čerstvou vodou a máte hotovo.

https://takprosto.cc/

Bílá toaleta se bude znovu lesknout. Pokud tyto kroky podniknete jednou týdně, můžete mít jistotu, že bakterie ani plísně nebudou mít šanci. Ocet je skvělým prostředkem právě na čištění a dezinfekci všech povrchů v koupelně. Kromě něj ale dobře poslouží také jedlá soda nebo kyselina citronová.

Zdroj: takprosto.cc