Víte, jaký je rozdíl mezi bílými a hnědými vejci?

Hodně lidí si myslí, že existuje velký rozdíl mezi bílými a hnědými vejci. Proto někteří lidé říkají, že budou kupovat jen bílá vejce. Myslí si totiž, že jsou mnohem lepší než hnědá nebo jinak barevná vejce. Existuje hodně mýtů, kterým lidé stále věří. Tohle je jedním z nich. Chcete vědět, jaký je vážně rozdíl mezi barevnými a bílými vajíčky? Řekneme vám to.

Proč mají vejce různé barvy?

Pravdou je, že mezi vejci žádné rozdíly nejsou. Ano, můžete si v obchodě i od domácích chovatelů koupit bílá, hnědá i jiná vejce. Záleží ale pouze na tom, jakou barvu má slepice, která vejce snesla. To je jediný důvod, proč jsou vejce různě barevná. Dokonce se můžete setkat s černými nebo kropenatými vejci, protože stejně vypadají i slepice. Ani to není nejlepší řešení pro jedince, kteří mají v hlavě zakódovanou myšlenku, že se od sebe vejce nějak liší.

shutterstock.com

Existuje rozdíl v obsahu vejce?

Mnoho lidí si myslí, že bílá vejce jsou zdravější než hnědá nebo naopak. Pravda je hodně vzdálená. Pravdou je, že všechna slepičí vejce jsou uvnitř stejná. Jejich výživová hodnota, vitamíny i minerály jsou stejné. Rozdíly se mohou objevit, když si koupíte vejce od jiného druhu, např. kachen nebo křepelek. Křepelčí vejce mají nižší cholesterol a obsahem se liší od slepičího produktu. Všechna slepičí vejce jsou ovšem uvnitř naprosto stejná, takže si můžete koupit, jaká chcete.

Čtěte také: 4 znamení zvěrokruhu, kterým se v příštím roce změní život!

Lidé milují mýty, ale zde je pravda

Lidé se drží mýtů, protože se nechtějí hádat s ostatními. A ti jim také věří. Čistou pravou je, že bílá a hnědá vajíčka se od sebe liší jen cenou. Za bílá totiž zaplatíte zpravidla více než za hnědá vejce. Takže si můžete klidně koupit hnědá vajíčka. Zaplatíte méně a získáte stejnou kvalitu. Jediné, na co se musíte vážně dívat, je kvalita chovu. Zde si můžete snadno vybrat, jestli chcete produkt od slepic, která jsou v kleci nebo ve volném výběhu. Ale i za tyto rozdíly jsou zodpovědné za cenu produktu. S tím musíte počítat.

Zdroj: zinoti.lt