Víte, k čemu slouží poutko na patě boty?

Přemýšleli jste někdy nad tím, k čemu je poutku v zadní části boty? Nachází se hlavně na sportovních botách, ale najdete ho také na zimní obuvi. Málokdo si uvědomuje, k čemu toto poutko slouží. Dnes si řekneme, k čemu je tato drobnost na obuvi. Uvidíte, že vám to usnadní život, až budete znát účel tohoto poutka. Jeho použití je jednodušší, než si myslíte.

Poutko na zadní části boty

Poutko se v originálu nazývá „bootstrap“. Jeho využití je velmi jednoduché a můžete ho používat na mnoho způsobů. Možná vás ani jeden z nich nenapadl, ale nyní to můžete vyzkoušet na vlastní kůži a přesvědčit se o tom že tam tuto drobnost výrobci nedávají jen tak. Podívejte se na způsoby, jak využít své boty naplno a usnadnit si život. A také ušetřit trochu času.

Nazouvání bot

Díky poutku budete mít mnohem méně práce s nazouváním a zouváním bot. Nepotřebujete prsty ani obouvátko. Postačí vám toto malé poutko. Jestli se v botách necítíte příliš stabilně a nechcete si neustále šlapat na tkaničky, můžete si je zavázat přes toto poutko. Nejen, že budete mít pevnější chodidla a kotníky, ale také přirozeně zkrátíte délku tkaniček.

Čtěte také: Dejte si pozor na tento výrobek v Kauflandu: Na pultech se objevili nebezpečné těstoviny s toxiny!

Jednodušší čištění

Malou smyčku můžete použít také při praní a sušení. Při praní stačí boty zavázet tkaničkami přes poutka. Po vyprání vezměte kolíček a pověste boty na šňůru právě za tyto smyčky. Je to velmi jednoduché a boty vám mnohem rychleji uschnou. Navíc se vám při praní nezamotají tkaničky, což je velmi důležité pro každého, kdo chce mít krásně čisté boty.

Přenášení obuvi

Logickým způsobem použití je také přenášení bot z jednoho místa na druhé. Nesete si boty do posilovny nebo chcete přenést špinavé boty od dveří rovnou do koupelny? Jednoduše je vezměte za poutka a doneste je tam, kam potřebujete. Nebudete mít špinavé ani mokré ruce. Překvapilo vás využití těchto malých poutek? Jestli ano, sdílejte tyto tipy s ostatními, aby to mohli také vyzkoušet.

Zdroj: webniusy.com