Vlasové tonikum z rozmarýnu, zázvoru a zeleného čaje pomůže růstu vlasů

Rozmarýn je spásou pro vlasy, které jsou slabé a náchylné k vypadávání. Tato rostlina obsahuje jednu mimořádnou látku, kyselinu ursolovou, která aktivně stimuluje krevní oběh v pokožce hlavy. To znamená, že do kořenů vlasů se dostane více kyslíku, vitamínů a živin, což přispěje k rychlému růstu nových vlasů. Regenerační vlastnosti rozmarýnu zlepšují stav a vzhled vlasů, dodávají jim lesk, pružnost a pevnost. Kromě toho rozmarýn také přispívá k hojení pokožky hlavy díky svým protizánětlivým, antiseptickým a protiplísňovým vlastnostem.

Co budete potřebovat?

  • 3 čajové lžičky sušeného rozmarýnu (nebo 3 větvičky čerstvého)
  • 1 sáček zeleného čaje (nebo 1 čajová lžička listů zeleného čaje)
  • 1 plátek čerstvého zázvoru o tloušťce 1–2 cm
  • 350 ml vody

Příprava

Zahřejte vodu v hrnci, přidejte zelený čaj, rozmarýn a nakrájený či nastrouhaný plátek zázvoru. Přiveďte vodu k varu a následně teplotu snižte, vařte po dobu pěti minut. Nádobu odeberte z vařiče, přikryjte ji a nechte kapalinu vychladnout. Následně přeceďte vodu a nalijte ji do láhve s rozprašovačem.

Jak tonikum aplikovat?

Tonikum aplikujte každý večer před spaním. Vlasy rozdělte na jednotlivé prameny a konečky prstů vetřete tonikum do pokožky hlavy. Vlasy neoplachujte a nechte tonikum působit celou noc. Uvedené množství tonika vydrží v lednici po dobu jednoho týdne, poté si připravte nové.

Čtěte také: Z bílku a citronové šťávy si připravíte báječnou pleťovou masku

Kromě rozmarýnu toto tonikum obsahuje zelený čaj, který je skvělým prostředkem ke stimulaci růstu vlasů a zvýšení mikrocirkulace krve v pokožce hlavy. Zázvor je silným antioxidantem a antiseptikem, který pomáhá proti svědění, lupům a odlupování pokožky hlavy. Toto tonikum je velmi jednoduché na přípravu a díky svému složení je velmi efektivní v boji proti vypadávání vlasů a zanícené pokožce hlavy. Výhodou tohoto tonika je fakt, že jej lze použít na jakýkoliv typ i strukturu vlasů.