Vlasový styling, který jednoduše ženám po padesátce nesluší

Čas měří každému stejně, přesto někdo vypadá o poznání mladší. Jak je to možné? Roli hraje samozřejmě genetika, celkový zdravotní stav nebo péče o pleť a vlasy. Právě vlasy ovlivňují vzhled žen nad padesát, které by měly změnit v tomto věku vlasový styling, aby jim účes nepřidával roky navíc. A dokonce nejen střih, roli hrají také barva nebo správná péče. Jak docílit mladistvého vzhledu pomocí několika málo triků?

https://twice.hu/

Čas dlouhovlásky je pryč

Dlouhé vlasy jako zpěvačka Cher i ve vyšším věku? Stylisté dlouhé vlasy ženám po padesátce příliš nedoporučují, protože s každým rokem navíc ztrácejí na pružnosti a vypadají oslabeně. Důsledkem jsou nejen roztřepené konečky, ale celkově zanedbanější vzhled, protože vlasy jsou každodenně vystavované změnám teplot nebo UV záření.

https://twice.hu/

Poklesem hormonální hladiny dochází též u dam po padesátce k nadměrnému vypadávání vlasů, obnažené čelo a pověstné kouty mohou činit ženu o mnoho starší, než doopravdy je.

Čtěte také: Tvoří se vám lipomy? Těmito přírodními postupy jejich tvorbu zastavíte

https://twice.hu/

Mladistvý účes s ofinou

Mnohem mladistvějšího vzhledu se docílí při střihu po ramena. Pomoci může ještě radikálnější změna, ponechání ofiny například zamezí pohled na vrásky na čele. Obdobně se doporučuje snížit barevné odstíny, příliš tmavé barvy nebo dokonce havraní čerň zvýrazňují bledost nebo kožní nedostatky.

https://twice.hu/

Šediny se spíše zakryjí světlejšími odstíny, které oživí melír nebo jemné proužky, které dodají přirozený vzhled. Obdobně je lepší se vyhnout zářivým blond barvám, které mohou působit opačným dojmem a roky přidávat.

https://twice.hu/

Speciální péče o vlasy

Úbytkem hormonů vlasy více vypadávají a stávají se více zranitelnými. Z toho důvodu experti radí používat méně kosmetiky, zato kořínky a vlasy po celé délce správně hydratovat pomocí proteinů. Vhodné jsou vlasové oleje, dále šampony a kondicionéry pro oslabené vlasy.

https://twice.hu/

Škodí příliš časté mytí vlasů nebo vysoušení horkým vzduchem pomocí fénu. Pečlivá péče, pravidelné rozčesávání pomocí kulatého hřebenu nebo jemného kartáče stimuluje pokožku hlavy a prokrvení, správnou péčí se nadto snižuje míra vypadávání vlasů.

https://twice.hu/

Zdroj: twice.hu