Vnuk promění 200 let sterý dům svého dědečka k nepoznání

Pobyt v irské chatě zní naprosto idylicky. Bohužel tomu tak není, když se jedná o 200 let starou budovu, které se již 10 let nikdo ani nedotkl. Návštěvníci irského Mullinahone nyní mohou získat snovou dovolenou v domě, který opravil Jack Shelly. Jedná se o velmi starý dům, který zdědil po svém dědečkovi. Původně byl dům v hrozném stavu, ale nyní se již těší na nové návštěvníky v novém kabátu.

Dům z roku 1959

Jackův dědeček koupil tento dům v roce 1959, když mu bylo 29 let. Jeho dědeček v tomto domě strávil celý svůj život až do roku 2010, kdy zemřel ve věku 89 let. „Takže můj otec, jeho rodiče a jeho pět bratrů a sester vyrostlo v tomto domě se dvěma ložnicemi,“ řekl Jack na sociálních sítích. „Bez izolace oken s jednoduchým zasklením.“

Opravy domu byly rozsáhlé

Dům byl prázdný 10 let a celou dobu chátral. Jack se rozhodl, že ho přivede zpátky k životu. Rozhodl se, že z chaty udělá nejen domov, ale místo pro podnikání. Rekonstrukci udělal za 30 tisíc dolarů a rozhodl se, že z doma udělá Airbnb. S takovým rozpočtem by se mu rekonstrukce vyplatila. V každém případě ho čekalo hodně práce.

Čtěte také: Správná péče o amarylis v květináči

Muž celou proměnu dokumentoval na sociálních sítích

Celou proměnu budovy natáčel a dávat na TikTok a Instagram. Zaujalo to mnohem více lidí, než očekával. Jeho práci sledovaly tisíce lidí. Za 24 hodin získal 45 tisíc sledujících. Svou cestu ke krásnému domovu dokumentuje velmi podrobně a baví se nad komentáři u svých videí. Jack udělal většinu práce sám, což je obdivuhodné.

Výsledek je neuvěřitelný

Jack udělal novou střechu, izolaci, okna, elektřinu i potrubí. Samozřejmostí jsou také nové podlahy, stěny i fasáda. „Doufal jsem, že to budu mít hotové do konce srpna, ale teď to vypadá spíš na konec října. Až to bude hotové, pronajmu ho na Airbnb.“ Jestli plánujete cestu do Irska, můžete si klidně zajistit pobyt v této nádherné chatě na irském venkově.

https://www.facebook.com/watch/?v=797311360833805

Zdroj: homehacks.co