Vraťte své parapety do původního stavu a vzhledu: Stačí 1 houbička, hadřík a tato směs – budou opět záři jako nové

Uvnitř svého nádherného domova jistě máte pod okny bílé parapety. Většina lidí je doma má. Bohužel během větrání se na nich usazují různé nečistoty, pyl, prach a svítí na ně sluníčko. Z toho důvodu po nějaké době rozhodně nevypadají jako nové. Pravidelné čistění je skvělé, ale málokdo na to má čas. Proto je většinou jen otřeme hadrem.

Problém je, že po použití ubrousků a různých čistících přípravků, které užíváte pro zbytek domácnosti, zůstávají na parapetech ošklivé šmouhy. A pokud je neodstraníte okamžitě, jakmile si jich všimnete, jejich odstranění je velmi náročné. Máme pro vás ovšem hned několik způsobů, jak se můžete zbavit nejen nechtěných šmouh, ale i všech ostatních nečistot. Věřte, že vaše parapety budou vypadat jako nové. A přitom k tomu nepotřebujete žádné nákladné čističe.

5 osvědčených tipů

Hned na začátek vám dáme jeden skvělý tip. Zkuste si sehnat melaminovou houbu. Stačí ji namočit a nanést nějaký mýdlový prostředek. Poté stačí parapety jen třít houbou. Tímto způsobem z nich dostanete i ty nejstarší a nejsilnější nečistoty. Budete potřebovat hodně fyzické síly, ale po čase uvidíte pozitivní vliv na vaše interiérové parapety. Mezi další způsoby, které zaručeně fungují, jsou:

Čtěte také: Naučte se bělit své oblečení bez chemie

  • mýdlová voda z mýdla na praní,
  • křída a prášek na čištění zubů,
  • ocet,
  • jedlá soda.

Drahá a málo účinná metoda

Na internetu i mezi známými můžete najít lidi, kteří vám budou doporučovat použití peroxidu vodíku. Je to sice na vás, ale neměli byste na ně dávat. Jedná se o variantu, která není tak cenově dostupná, ani účinná jako ocet nebo jedlá soda. Vzhledem k tomu, že parapety potřebujete čistit pravidelně, mohlo by vás to přijít poměrně draho.

Spolehněte se spíš na levné, dostupné a jednoduché varianty. Nejen, že díky tomu zbytečně nepřijdete o peníze, ale také fungují mnohem lépe. Stačí osvědčené postupy párkrát zopakovat a budete se těšit z nádherně bílých parapetů, které vám budou všichni závidět.