Hliněný dům ukazuje je ukázkou, že lze stavět i z přírodních materiálů -
Menu

Hliněný dům ukazuje je ukázkou, že lze stavět i z přírodních materiálů

Postavit si dům je snem mnoha lidí. Většina z nich samozřejmě volí klasiku v podobě zděného bytu. A potom tu jsou další alternativy, jako jsou domy ze dřeva, ale dokonce také z hlíny. A právě jeden takový se vám rozhodneme představit. Jde o dům, který si muž postavil na svém pozemku proto, že vždy toužil žít v příjemném prostředí, v souladu s přírodou. A tomu přizpůsobil vše.

Skutečná ekologická stavba

Současné ekologické domy sice myslí na věci, jako je řízené větrání nebo minimální spotřeba energie, ale pokud jde o celkovou uhlíkovou stopu, nejsou na tom úplně nejlépe. To tento zajímavý dům je jasnou výjimkou. Je stoprocentně ekologický, což dokládá i materiál. Jedná se o dům z hlíny. Takové, které se stavěly v minulosti. A dokonale posloužily. Tak proč ne nyní?

Využití přírodních materiálů

Přírodní materiály nebyly použity jenom na samotnou hrubou stavbu. Jasně dominují také uvnitř. Jakmile do interiéru nahlédnete nebo do něho vstoupíte, jasně uvidíte, že hlavním materiálem je dřevo. Zaujme vzhledem, ale i svou kvalitou a dlouhou životností.

Dostatek prostoru

Dům má sice jenom 56 metrů čtverečných, ale rozhodně to neznamená, že se v něm jeho obyvatelé, jakkoliv tísní. Je tomu spíše naopak. Ostatně stačí se podívat třeba do centrální čísti s krbem. Sami se v tuto chvíli můžete zamyslet nad tím, kdy jste byli naposledy v interiéru, který měl tak velký obývací pokoj.

Vše je praktické

Dům je nejenom stylově zařízen. Myslelo se také na jeho praktickou stránku. V souvislosti s tím můžeme nahlédnout třeba do kuchyně. Dostatek prostoru i velká pracovní deska je kombinace, kterou by si ve svém domě nebo bytě přála řada lidí.

Můžete i do patra

I když dům vypadá malý a skvěle zapadá do okolí přírody, nelze zapomínat na to, že má také patro. Tím se jasně zvyšuje jeho využitelnost. V horním patře najdete nejenom ložnici, ale také malou pracovnu. A vše opět vypadá velmi útulně.

Chtěli byste ho?

Zaujal vás a chtěli byste něco podobného? Jak vidíte, postavit si hliněný dům, který bude zvenku i zevnitř dokonalý, nemusí být problém. Tato stavba pro vás může být velmi zajímavou inspirací.

Zdroj fotografií: freepik.com
Tisk
DŮM A ZAHRADA

Roky ho tajila a nyní se s ním rozhodla podělit.…

Začíná jaro, období zahradničení. Mnoho lidí bude trávit velkou část času na svých zahrádkách. Někteří budou sázet květiny, někteří budou…
DŮM A ZAHRADA

Skořápky od vajec jsou skvělým hnojivem. Stačí je rozdrtit na…

Vejce jsou již po staletí důležitou součástí české kuchyně. Samozřejmě po nich vždy musí zůstat skořápky od vajíček. Konzumujeme je…
DŮM A ZAHRADA

Z drahého bytu do maringotky, která vypadá útulně i prostorně

Myslíte si, že rok je příliš krátká doba, než aby se ve vašich životech něco mohlo dramatiky změnit? Omyl, i…
DŮM A ZAHRADA

Fialky vyžadují dostatek hnojiva, velký květináč a také málo vody

Pěstování fialek nemusí být jednoduché, pokud se považujete za úplného začátečníka. Proto je vhodné seznámit se s několika triky, díky kterým…
DŮM A ZAHRADA

Vysloužilý přepravní kontejner byl opraven a využit jako rodinný dům

Krásné, nové a pohodlné bydlení je snem mnoha z nás. Bohužel ne každý si může dovolit koupit si nově postavený…
DŮM A ZAHRADA

Krtka se zbavíte i bez plašičů. Dobře poslouží kousek nesnědené…

Krtek. Toto slovo je jedno z těch, které zahradníci nenávidí. Krtek dokáže způsobit na zahradě velké množství škod. Zbavit se ho…