David Hampl
5 května, 2020

Vyděšené opuštěné štěně na ulici. Tento srdcervoucí pohled se naskytl thajské běžkyni pár okamžiků po startu městského maratonu. Nemohla tam maličkého pejska jen tak bez slitování nechat a rozhodla se o něj postarat. Nevěřili byste, jak tento příběh pokračoval dál! Celá situace byla zvěčněna na videonahrávce, která se rychle stala hitem internetu, a žena se psem se přes noc stali světoznámými hvězdami.

Z maratonu si přivezla nezvyklou cenu

Maraton ve městě Ratchaburi v Thajsku běžkyně Khemjira Klongsanun nevyhrála. Zato si však zasloužila celosvětovou pověst člověka se zlatým srdcem. Nedlouho po startu, když probíhala opuštěnou částí města, kde nežijí žádní lidé a nejsou tu ani domy, zahlédla zmateného a obrovsky vyděšeného pejska.

Při pohledu na něj bylo zřejmé, v jak strašlivé situaci se štěně nachází. Opuštěný pejsek byl vystrašený i z množství lidí, kteří se kolem nacházeli právě kvůli maratonu. Nikdo z nich si chlupáče ani nevšiml. Protože kolem ani nebyli žádní strážci pořádku, žena se po pár okamžicích rozhodla, že štěně nemůže na ulici jen tak nechat a rozhodla se ho okamžitě ujmout.

Závod se psem v ruce dokončila

I přes chlupáče v náručí dokázala běžkyně Khemjira závod dokončit a uběhla s ním celých zbývajících 19 mil. Po skončení závodu pejska adoptovala a pojmenovala ho Chombueng, což je jméno provincie města Ratchaburi, v němž se maratonský běh konal.

„Zdálo se mi, že se tenhle mrňousek ztratil. Nebyly kolem žádné domy, žádní další psi ani lidé. Tak jsem štěně vzala, i kdyby to znamenalo jen dostat ho pryč z nebezpečného prostředí,“ nechala se slyšet mladá dívka po skončení závodu, na kterém se ihned díky svému činu stala hvězdou. Už jen to, že uběhla maraton se štěnětem v ruce, budilo velké množství pozornosti mezi ostatními běžci i diváky závodu. Když pak dívka s dobrým srdcem navíc připojila vysvětlení celé situace, stala se hrdinkou dne.

Sdílejte článek