Vstává v půl páté ráno, aby manželovi naservírovala snídani. Žena na sociálních sítích vzbudila lavinu pozitivních i negativních ohlasů!

Stačilo opravdu málo, aby tahle žena vyvolala na sociálních sítích neskutečně velký poprask. Její post měl název „Každý den vstávám v půl páté ráno jen proto, abych nachystala manželovi snídani a čerstvou kávu.“ Brooke Smith z australského Brisbane rozhodně netušila, že svým nevinným a láskyplným komentářem vyvolá takovou odezvu. Tedy nutno dodat, že velmi negativní, která ji velmi zasáhla. Proč se stala terčem jízlivých a ohavných narážek?

shutterstock.com

Rozdělení rolí v domácnosti

Tradiční rozdělení mužských a ženských rolí v domácností je velkým tématem. A zatímco odborníci potvrzují, že lidé žijící obdobně jako v dobách našich rodičů a prarodičů párům prospívá, společnost jde opačným směrem. Cílem rovnoprávnosti je rozdělení prací spojených s dětmi a domácností rovnoměrně mezi oběma partnery, protože v dnešní době ženy také významně finančně přispívají na chod domácnosti, protože pracují. Jenže ne každý žije tímto způsobem, Brooke je v domácnosti.

Péče o děti a dům

Žena z Austrálie je matkou čtyř dětí, o které se každodenně svědomitě stará a pečuje také o dům, kde žije se svým manželem. Není tedy divu, že se ve svých příspěvcích na Facebooku svěřila, že jde spát večer až poté, co všem členům rodiny nachystá oblečení a jídlo na další den. Až poté ulehá do postele, přičemž každé ráno si nařizuje budík na půl páté, aby měl manžel připravenou snídani a čerstvou kávu před odchodem do práce. Tak málo stačilo, aby se strhla lavina negativních komentářů.

Čtěte také: Chlapce s Downovým syndromem čeká velký ples, ale každá dívka jej odmítla. Poté se objevila dívka, která změnila chlapcův život

shutterstock.com

Kde je partnerství a rovnost?

„Doba, kdy ženy chystaly manželům snídani, je pryč. Proč si ji nepřipraví sám?“ „Proč si domácí úkoly nedělíte?“ Sledující zavalili nebohou Brooke opravdu kritickými poznámkami. Největším odpůrcům jejího způsobu života vadí především absence rovnosti mezi partnery, protože spousty úkolů může zvládnout muž i při plném úvazku. Spokojenost Brooke se svým pohledem na manželství a domácnost mnozí odsoudili, protože jim připomíná svazky z padesátých let minulého století. Brooke však na kritiku nedá a svůj způsob dál vychvaluje: „Jsem šťastná matka a mám spokojenou rodinu, po čem víc toužit? Přináší mi to neskutečné štěstí!“

Zdroj: ifunny.eu