Vybělit prádlo můžete pomocí jednoduché metody

Nezáleží na tom, jestli jste si pořídili bílou košili, halenku, tričko nebo spodní prádlo. V každém případě se z bílé po nějaké době stane šedá nebo žlutá. Chemické prostředky na bělení prádla jsou drahé a velmi agresivní. Navíc mnohdy ani nefungují tak, jak slibují. Dnes vám poradíme, jak si můžete prádlo vybělit doma pomocí pár jednoduchých ingrediencí. Metoda není složitá a vybělíte tímto způsobem hlavně spodní prádlo.

Co potřebujete na bělení prádla?

Na vybělení prádla nepotřebujete nic složitého. Postačí vám 200 gramů šedého mýdla, 3 polévkové lžíce amoniaku alkoholu, skleněná nádoba o objemu 720 ml, houba (zubní kartáček) a gumové rukavice. Jestli doma používáte ekologické prostředky na úklid, jistě tyto suroviny máte doma. Jestli ne, zaručeně se vám vyplatí, když si je pořídíte. Můžete je totiž použít na mnoho způsobů. Vždy dbejte na bezpečnost a nezapomínejte na gumové rukavice a ochranné brýle.

Jak připravit směs na bělení prádla?

Mýdlo nastrouhejte na hrubém struhadle a potom hobliny mýdla vložte do skleněné nádoby. Naplňte ji horkou vodou. Promíchejte a nechte 10 minut stát. Potom směs znovu promíchejte a počkejte, až voda vychladne. Před bělením prádlo vyperte stejně jako obvykle. Až bude prádlo vyprané, připravte si konečnou směs na bělení prádla. K prádlu přidejte 2 litry horké vody, 3 polévkové lžíce alkoholu a roztok z šedého mýdla. Důkladně promíchejte.

Před začátkem si nasaďte gumové rukavice a celý proces provádějte na místě, které lze dobře větrat. Nejlepší je balkon, terasa nebo jednoduše doma u otevřeného okna. Bílé prádlo v roztoku lehce otřete houbou a potom oděvy dvakrát nebo třikrát opláchněte v čisté vodě. Tato metoda funguje nejlépe na krajkové spodní prádlo. Roztok nalijte do umyvadla a ponořte do něj oděvy na dalších 15 minut. Poté je znovu opláchněte v čisté vodě a vyždímejte. Nakonec nechte přirozeně uschnout.

Zdroj: ohlyad-dnya.net.ua