Vyberte na této tabulce svou výšku a ta Vám prozradí, kolik byste optimálně měli vážit! – nejpřesnější tabulka váhy pod sluncem

Pokud chcete zjistit, jak na tom jste s vaší váhou, stačí znát pouze dva údaje. Dle této tabulky lze vypočíst body mass index a podle něj určit, kde na tomto spektru se nacházíte. Pokud chcete zjistit, jak na tom jste, čtěte dále.

Jste obézní?

Pomocí naší tabulky můžete snadno určit, zda je vaše váha zdravá či nikoliv. Je třeba říct, že vážení na váze může být kolikrát nicneříkající, neboť záleží na několika údajích, zda jste či nejste obézní. Pokud tedy chcete zjistit váš body mass index, který vám řekne, zda jste obézní či nikoliv, budete potřebovat následující údaje:

  • Výška
  • Váha
  • Věk

Pokud chcete vypočíst váš body mass index, vložte tyto tři údaje do vzorce, který vám dá výsledek. My jsme se však rozhodli vám zjišťování této informace co nejvíce usnadnit, a tak jsme pro vás vytvořili tabulku, díky které snadno zjistíte, jak na tom jste, pouze pomocí své výšky a váhy.

Čtěte také: Prošívané deky dokážou snižovat hladinu stresu. Tím přispějí k lepšímu spánku

Vaše správná váha

Pokud se trápíte kvůli perfektním postavám žen z obálek časopisů, už nemusíte. Věřte nebo ne, ale tyto ženy dozajista nemají správnou váhu vůči své výšce. Jejich těla jsou stavěna tak, aby se co nejvíce líbila mužům. Je velice pravděpodobné, že kvůli vosímu pasu mají odoperovaná spodní žebra nebo udělanou nějakou plastiku. To ale není správně. Důležité je, abyste se sebou byla spokojená a zůstala nadále sama sebou. Není nutné podstoupit několik operací proto, abyste měly zdravou váhu. Pokud chceme shodit nějaká ta kila, není to jen o tom, že přestaneme jíst pozdě v noci. Je důležité začít pravidelně posilovat, vytvořit si zdravý jídelníček, který budeme striktně dodržovat a který bude obsahovat přesně to, co naše tělo potřebuje. Není asi třeba připomínat, že pokud někdo trpí nadváhou, je u něj vyšší pravděpodobnost na nemoci jako například cukrovka, onemocnění cévního systému či onemocnění srdce.