David Hampl
16 listopadu, 2019

Muž jel ve svém voze ještě se svým pesem. Najednou muž ztratil kontrolu nad svým autem a došlo k nehodě. Ta rozhodně nebyla žádným ťukancem, ale šlo o celkem vážnou nehodu, což potvrdili i lidé, kteří ji viděli. Rozhodli se přispěchat na pomoc a zjistit, co se stalo. Mezi tím volali také záchranku i hasiče. Obě složky dorazily na místo velmi rychle.

V autě cestoval pes Lucky

Posádku havarovaného vozu netvořil jenom řidič, ale také jeho pes Lucky. Ten byl přepravován skutečně vzorně, a tak během nehody neutrpěl žádné zranění a byl v pořádku. Na jednu stranu velmi dobrá zpráva, ale na tu druhou komplikovaný problém, který ztěžoval práci záchranářům. Ti se nemohli dostat pro zraněného řidiče. Přitom při nehodách mohou rozhodovat i vteřiny.

Pes se ho snažil chránit

Co se na místě nehody stalo? Řidič vozu byl v bezvědomí, zatímco jeho pes Lucky byl zcela v pořádku. Byl však z celé situace velmi vystresovaný a dost přesně nevěděl, co se děje. Myslel si, že hasiči a záchranáři chtějí jeho páníčkovi ublížit. A tak se z něho stal velký ochranář. Stál před vozem a na každého kdo se přiblížil začal štěkat a cenit zuby. Myslel si, že tak svého páníčka chrání a pomáhá, ale ve skutečnosti mu ubližoval. Začínal docházet čas s nikdo nevěděl, co si se psem počít.

Vše vyřešil jeden hasič

Nakonec se vše dokázalo vyřešit. A to jenom díky odvaze a zkušenostem jednoho hasiče. Ten se začal přibližovat nikoliv k raněnému muži, ale k psovi. Lucky z něho necítil nic špatného, a tak se nechal chytit. Hasič ho vzal do náručí a odnesl opodál. Tam si sedl, vzal ho na klín a utěšoval ho a také se s ním mazlil. Díky tomu mohli záchranáři dělat svou práci a díky tomu se pejsek i výrazně uklidnil. Skvělá práce. A stačilo k tomu jenom málo. Trocha lidského přístupu a také zkušenosti, jelikož stejného pejska má hasič i doba. Takže přesně ví, jak by se měl chovat.

Sdílejte článek