Vypěstujte si česnek doma pomocí jednoduchého triku

Pěstování domácího ovoce a zeleniny vám může ušetřit peníze, ale také získáte vlastní suroviny bio kvality. Bohužel pěstování zeleniny a ovoce nemusí být tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Může se jednat o velmi uklidňující i frustrující činnost. Při absenci zahrady si navíc musíte poradit s nedostatkem místa. Naštěstí česnek si můžete snadno vypěstovat i na parapetu.

https://homehacks.co/

Pěstování čerstvého česneku je velmi jednoduché

Česnek je jedním ze základních druhů zeleniny, který byste měli mít neustále doma. Nejen, že dodá pokrmům jedinečnou chuť, ale také má nespočet zdravotních benefitů. V domě i na zahradě si ho můžete vypěstovat poměrně jednoduchým způsobem, který vám dodá čerstvý česnek během pouhých pár měsíců. Ten vám potom vydrží při dobrém skladování po mnoho měsíců.

https://homehacks.co/

Jak si doma vypěstovat česnek?

Na pěstování česneku na parapetu potřebujete plastové lahve na vodu, žehličku, celé hlavy česneku, květináč a vhodný substrát. Začněte s přípravou lahví. Odřízněte horní část láhve na vodu a položte ji na rozpálenou žehličku. Okraje se musí spálit dovnitř. Díky tomu získáte místo, na které odložíte hlavy česneku, které potom budou kořenit dovnitř lahve.

Čtěte také: Díky tomuto způsobu se můžete zbavit much

https://homehacks.co/

Lahve naplňte vodou a položte na vzniklé místo celou hlavu česneku. Kořínky musí být ponořeny do vody, protože na klíčení budou potřebovat hodně vláhy.

https://homehacks.co/

Lahve s cibulkami skladujte na suchém místě. Jestli všechno půjde dobře, měli byste vidět první změny již během dvou dnů, kdy se vytvoří první klíčky ze stávajících stroužků česneku.

https://homehacks.co/

Přesaďte česnek do květináče a užijte si čerstvé plodiny

Do 10 dnů byste měli mít připravené stroužky, které budou vhodné na přesazení do substrátu.

https://homehacks.co/

Jakmile k tomu dojde, naplňte květináč hlínou, rozdělte jednotlivé klíčky a zasaďte je do hlíny. Nezapomeňte jim dát dostatek prostoru, aby se mohly vytvořit nové hlavy a pravidelně zalévejte.

https://homehacks.co/

Umístěte květináč na slunné místo a do dvou až tří měsíců budete mít nové hlavy česneku.

Zdroj: homehacks.co