Vypěstujte si ředkvičky po celý rok ve svém bytě!

Ředkvičky jsou velmi chutnou a oblíbenou zeleninou. A zároveň se jedná o plodinu, kterou si můžete velmi pohodlně vypěstovat i u sebe doma. Nezáleží na tom, jak velký máte byt. Ředkvičkám se dobře daří i v květináči a budou vám krásně růst i během zimy. Musíte vzít v úvahu jen pár důležitých věcí, bez kterých se jim u vás doma dařit nebude. Co jim musíte poskytnout?

https://vkurselife.com/

Jaké odrůdy jsou ideální pro domácí pěstování?

Nejdříve se musíte soustředit na správný nákup semínek. Ne každá odrůda je vhodná pro pěstování v květináči. Zkušení pěstitelé zeleniny vám doporučí hned tři odrůdy: Carevna, Dusya, Alice’s Mechta. Tyto tři odrůdy vám krásně porostou i během zimy. Jestli si nejste jistí, zeptejte se v zahradnictví nebo květinářství, kde budete semínka kupovat.

https://vkurselife.com/

Se zkušenou radou a správnými podmínkami se bude ředkvičkám dařit. Dokonce i v zimě z nich vyrostou šťavnaté plody, na které se můžete těšit v době 25 až 30 dnů od jejich výsadby. Jejich velkou výhodou je, že většinu nejsou hořké a rozhodně v sobě nebudou mít díry. Nemusíte se totiž obávat, že si na nich budou pochutnávat slimáci nebo jiný hmyz.

Čtěte také: Proč se ve sklenici medu tvoří bílá pěna? Zkontrolujte svůj med

https://vkurselife.com/

Myslete na kvalitní půdu

Ředkvičky potřebují pro dobrý růst kvalitní půdu. Nesmí být příliš kyselá, ale přitom musí zůstat sypká a výživná. Do půdy můžete přidat vermikompost nebo klasický kompost. Potom již nemusíte ředkvičky vůbec hnojit. Velmi důležitým faktorem je také světlo. V zimě budou vyžadovat kvalitní světlo. Nejlepší jsou lampy s plným spektrem, ale bude stačit i teplý domov s přirozeným světlem.

https://vkurselife.com/

Další druhy plodin, které si můžete vypěstovat na parapetu

Parapety v bytě jsou nejlepší pro pěstování bylinek, jako je pažitka, řeřicha, petrželka, meduňka nebo máta. Můžete ale zkusit také pár druhů zeleniny a ovoce.

https://vkurselife.com/

Parapety jsou ideální na pěstování jahod nebo keříkových rajčat. Stejně tak si můžete v květináči vypěstovat baby špenát nebo polníček. A skvělá příležitost je to také pro fanoušky chilli papriček.

Zdroj: vkurselife.com