Vyrobte si doma těhotenský test a zjistěte, jak a kdy si ho správně udělat!

Těhotenství. Období života, které je pro většinu matek nejkrásnějším zážitkem za celý život. V dnešní době se sice od dětí upouští, každý  si buduje kariéru a na rodinu zrovna dvakrát nemyslí. Ale jsou zde i lidé, kteří se o miminko snaží a chtějí ho. Na počátku je vždy několik dní napětí, zda je žena těhotná nebo není.

Existuje spousty testů, které vám řeknou, zda těhotná jste nebo ne. Ale většinu sežene v lékárnách a za poměrně velké peníze. Co si tedy takový test udělat doma. Tento článek vám napoví, jak si vyrobit těhotenský test, jak ho odzkoušet a kdy, aby byl funkční a přesný.

1. Bělidlo

Jedná se o test, na který budete potřebovat bělidlo a sterilní nádobku, do kterého dáte vzorek vaší moči. Pokud tento test budete dělat, dělejte ho v místnosti, kde bude přísun vzduchu, protože je bělidlo poměrně silná chemikálie. Nenadýchejte se tak výparů.[hana-code-insert name=’google‘ /]

Test se dělá takto:
Do nádobky odeberte vzorek moči a do druhé nádobky nalijte bělidlo. Přidejte do ní vaši moči a celé zamíchejte. Pokud se vytvoří pěna, tak je pomerně velké procento, že jste těhotná.

2. Zubní pasta

Vezměte jakoukoli bílou zubní pastu ( nejsou vhodné barevné zubní pasty ) a smíchejte ji se vzorkem vaší moči. Pokud se barva pasty změní v barvu modrou, výsledek testu je zřejmě pozitivní a vy jste maminkou.

3. Pamliškové listy

V létě, až budou kvést pampeličky natrhejte pár lístků, které roustou někde ve stínu a natrhejte je na malé kousčíčky. Listy nenechávejte na slunci.
Vložte listy do nádobky a nalijte na ně vzorek vaší moči tak, aby v něm byly lístečky ponořené. Po 10 minutách by se měl dostavit výsledek. Pokud se na listech vytvoří červené flíčky, pak jste právě vy šťastnou maminkou.

4. Cukr

Stačí pouhopouhý krystalový cukr, který najdete v každé domácnosti. Vememe 3 polévkové lžíce cukru a nasypeme je do misky, potom smíchejte s močí
a nechte 5 minut v klidu. Pokud se cukr nebude rozpuštět, je možné, že můžete svému partnerovi říci, že čekáte potomka.

5. Mýdlová voda

Vyrobíme si mýdlovou vodu, kterou musíme nadále smíchat se vzorky moči. Pokud se po smíchání vytvoří bublinky, pak jste nejspíše v jiném stavu.

Testy provádíme tak, že veškeré vzorky moči by měly být z moči ranní, protože právě ta má nejvyšší koncentraci hormonu hCG. V prvních dnech testy nemusejí prokázat těhotenství, prot je lepší počkat až do prvního dne vynechané menstruace.