David Hampl
21 srpna, 2020

Jedlá soda má spoustu využití i mimo kuchyni. Někteří ji používají během péče o tělo a zkrášlování, jiní z ní umí vykouzlit zázračný čistící prostředek. My jsme si pro vás v dnešním článku připravili recept na domácí směs, kterou si doslova zamilujete. Jde totiž o super účinný čistící prostředek, který už nebudete chtít dát z ruky. Vyzkoušejte si ho připravit dle našeho návodu a sami uvidíte, jak zatočí s nečistotami a skvrnami.

Vyrobte si vlastní prášek na praní
Osobně tento prostředek používám již několik let, a tak vám mohu garantovat, že budete nadšení jeho sílou a účinností. Od té doby, co ho používám, jsem nekoupila žádný prací prášek. Zabírá opravdu na 100 %. Nezanechává žádné skvrny na oblečení, poradí si s jakoukoliv špínou, a navíc ho můžete použít na jakýkoliv druh oblečení. Není v něm žádná chemie, a tak oblečení nemůže poškodit.
Co budete potřebovat?

  • 16 hrnků jedlé sody
  • 8 hrnků tekutého mýdla
  • 3 lžíce vonného oleje (tea tree, levandule, citron)

Ve velké misce smíchejte všechny ingredience. Skladujte v uzavíratelné krabičce. Osminka hrnku tohoto pracího prášku je dostatek na pračku prádla. Nedávejte přípravku zbytečně moc, dodržte stanovené množství. Vyperte na program, jaký jste zvyklí. Díky esenciálnímu oleji nemusíte přidávat aviváž. Jedlá soda zanechá prádlo vláčné, tudíž není třeba ani změkčovadla. Po vyprání prádlo nechte uschnout na stojanu, nebo dejte do sušičky.

Proč je lepší než prášek z drogerie
Tento čistící prostředek má hned několik výhod. Máte někdy pocit, že prací prášky jsou předražené? Tak jste právě našli levnější variantu. Navíc obvykle potřebujete víc najednou – na bílé a barevné. Tato směs je dobrá na všechny barvy. Pokud máte doma alergika, kterého dráždí silná chemie, i v tomto si tento prášek oblíbíte. Nenajdete v něm totiž žádnou agresivní chemii.

Sdílejte článek