Vyrobte si sami účinný oční krém proti jemným vráskám

Pokožka v okolí očí je velmi citlivá. Ráno můžeme mít napuchlé oční víčka. Často nás trápí kruhy pod očima a v okolí očí se také nejrychleji tvoří první vrásky. Pokud chcete zabránit předčasnému stárnutí této části obličeje, musíte očnímu okolí věnovat náležitou péči. Aplikace vhodných krémů je naprostou samozřejmostí. Bohužel, kvalitní krémy nejsou vůbec levné. To vám ale nebrání v tom, dopřát pleti kolem očí skvělou vyživující péči. Poradíme vám, jak si můžete sami připravit velmi účinný výživný oční krém.

Stav očního okolí ovlivňují vnitřní i vnější faktory

To, jak stárne naše pokožka, ovlivňuje hned několik faktorů. Samozřejmě svou roli hraje i genetika. Pokud vaše maminka vypadá v 50 maximálně na 40, gratulujeme vám. Máte geneticky dobrý základ. Nicméně ani skvělá genetická výbava nezmůže zázraky, pokud absolutně nedbáte na svou životosprávu a vedete nezdravý životní styl. K předčasnému stárnutí a různým kožním problémům velkou měrou přispívá také kouření. Na stavu vaší pleti se podepisuje také únava, stres a nedostatek spánku. Pleť kolem očí je nutné hydratovat. Pokud nechcete investovat jmění do očních krémů, které navíc obsahují řadu chemických složek, připravte si svůj vlastní oční krém. Postup najdete níže.

Návod na přípravu domácího očního krému

Krém neobsahuje žádné „exotické“ ingredience. Všechny složky jsou běžně dostupné a jeho příprava je snadná. Určitě to zvládnete levou zadní.

Čtěte také: Kokosový olej použijte i v koupelně. Dokonale nahradí nejenom kondicionér

Budete potřebovat:

  • 2 kapsle vitamínu E
  • 1 lžíci Bio kokosového oleje
  • 2 – 3 kapky kadidlového esenciálního oleje

Kokosový oleje nahřejte a přidejte do něj obsah vitamínových kapslí a esenciální kadidlový olej. Vše dobře promíchejte. Krém uložte v malé nádobce a skladujte v ledničce. Krém aplikujte ideálně večer. Tento domácí krém z přírodních ingrediencí je malý zázrak. Výsledný efekt vás příjemně překvapí.