Vzala potravinářskou folii, dala ji na zeď a přejela přes ni malířským válečkem. Stěny jejího bytu se změnily k nepoznání

Chystáte se po delší době zase malovat váš pokoj nebo dokonce celý byt či dům? Chybí vám vybavení a potřebujete si sehnat nové? Pokud máte aktuálně trochu hlouběji do kapsy a nemůžete si dovolit všechno nové, bude vám stačit koupit pouze barvu. Ostatní nástroje na malování totiž máte, aniž byste o tom měli páru. K malování lze totiž použít netradičních technik, díky nimž navíc můžete dosáhnout krásných odstínů a dekorací, kterých byste se s obyčejným válečkem nedočkali. Pojďte se tedy mrknout, co všechno můžete pro malování použít, možná budete překvapeni.

Houba jako rybička

Pokud vás nudí jednobarevné stěny a chtěli byste si vyzdobit například koupelnu něčím originálním, máme pro vás řešení. Vezměte si takovou obyčejnou pěnovou houbu, kterou běžně používáte při hygieně. Napadlo by vás někdy, že pomocí této obyčejné hygienické pomůcky můžete dosáhnout veselých stěn? Stačí jen houbu namočit do vámi zvolené barvy a pak obtisknout na zeď koupelny. Houbu navíc můžete upravit do vhodného tvaru, například rybičky.

Štětcem nejen na papír

S pomocí obyčejného štětce můžete namalovat krásný obrázek na papír nebo plátno. Věděli jste ovšem, že se štětcem můžete vyzdobit i stěny pokoje? Stačí jen štětec namočit do požadované barvy a poté s ním udělat několik tahů po stěně. Uvidíte, že se vám to bude líbit.

Čtěte také: Několikanásobný slavík Karel Gott dnes bohužel zemřel!

Hadrem nebo fólií

Chcete originálně a nevšedně vyzdobit svůj pokoj nebo pokoj svých dětí? Vyzkoušejte netradiční techniku v podobě hadry. Hadr stačí namočit do požadované a vámi zvolené barvy a poté ji obtisknout v požadovaném tvaru na zeď. Můžete tak vytvořit velmi zajímavé tvary, které každého zaujmou, neboť ve fantazii se meze nekladou.

A pokud chcete opravdu originální vzory, přiložte ještě na mokrou stěnu potravinářskou folii, přejeďte ji štětcem a potom opatrně stáhněte. Budete překvapeni, co krásného vám na stěně vznikne.