David Hampl
4 prosince, 2019

Každý víkend přichází na řadu velký úklid. Je potřeba vyčistit všechny pokoje, koupelnu, kuchyni. Vysavačem vysát koberce, utřít prach a dokonale umýt kuchyni, protože kuchyně je středobod každé domácnosti. Zaslouží si zvláštní pozornost. Je nutné udržovat v čistotě komoru, lednici, mikrovlnnou troubu a sporák. Sporák bývá tím nejtěžším na úklid, protože je používán nejčastěji.

Levněji a snadněji

Pokud máte elektrický sporák, jistě víte, že existuje celá řada čistících prostředků, které můžete za draho koupit v obchodě. Můžete rovněž využít i jednodušší a levnější řešení, která jsou ověřená lety praxe a spokojených uživatelů. Sami uvidíte, že opravdu fungují. Stačí jen dodržovat předepsané postupy.

Ručník a alkohol

První metodou je metoda ručníku. Otřete sporák octem a rovnoměrně jej posypte jedlou sodou. Tam, kde jsou nečistoty silnější, nasypte sody více. Poté namočte ručník do horké vody a pořádně jej vymačkejte, aby byl pouze vlhký. Ručníkem sporák zakryjte na 15 minut a poté jej otřete houbičkou.

Druhou metodou je použití roztoku amoniaku s trochou alkoholu. Do 1 litru vody přidejte 1 dl roztoku amoniaku a 3 dl čistého alkoholu. Přísady s vodou pořádně smíchejte a nastříkejte je pomocí rozprašovače na sporák. Nechte několik minut stát a poté jej otřete vlhkou houbičkou.

Jde o to i s prostředkem na nádobí

Třetí metodou je použití konvenčního mycí prostředku na nádobí. Můžete tomu věřit nebo nemusíte, ale každopádně je možné povrch sporáku vyčistit pomocí prostředku na mytí nádobí. Stačí když sporák otřete houbičkou s mycím prostředkem, poté jej posypete jedlou sodou a peroxidem vodíku. Směs těchto 3 přísad na sporáku odstraní všechny odolné skvrny. Nakonec sporák utřete suchým hadříkem z mikrovláken.

Sami vidíte, že se jedná o opravdu snadné metody, díky kterým docílíte perfektně čistého sporáku téměř zadarmo a velmi rychle.

Sdílejte článek