Vždycky jste si lámali hlavu nad tím, jak vybrat v obchodě ten správný a chutný meloun? Už nebudete muset, přinášíme Vám triky, jak koupit ten nejlepší meloun snadno a rychle!

Melou a léto, jasné spojení! Umíte si snad představit horké letní dny bez tohoto ovoce? Chutná famózně a vzhledem ke svému složení je tím nejlepší osvěžením během letních horkých dnů! Abyste však nemuseli trávit v obchodě spoustu času výběrem toho správného melounu, přinášíme Vám několik jednoduchých tipů, které si určitě snadno a rychle osvojíte.

Jak vybrát ten nejchutnější meloun?

Váha

Správně zralý meloun poznáte tak, že bude vážit více, než byste na první pohled řekli. Postačí Vám tedy, když zvážíte dva na pohled stejné melouny a vyberete ten těžší. Zaručujeme, že bude chutnat lépe!

Barva

Dalším důležitým znakem zralosti je barva. Jak to ale poznat? Jednoduše, meloun, který je zralý bude mít tmavší barvu – tmavě zelenou. Světlým melounům se tak obloukem vyhybejte.

Skvrny

Ano, je tomu tak! Správně zralý meloun poznáte i podle jeho skvrn. Melouny, jež mají na sobě velké žluté skvrny, jsou tou správnou volbou. A obecně platí, že čím více skvrn meloun má, tím je sladší a chutnější.

[hana-code-insert name=’google‘ /]

Zvuk

Ano správně, i podlle zvuku lze poznat chutný meloun. Stačí na meloun pouze zaklepat a čekat, jaké zvuky vydá. Pravidlem chutnosti je dutý zvuk. Uslyšíte-li tedy dutý zvuk, pak jste vybrali ten správný meloun.

Pohlaví

Možná byste tomu nevěřili, ale u melounů můžete rozlišovat i podle pohlaví. Dívky zpravidla chutnají slaději. Poznáte je tak, že jsou většinou menší a mírně zploštělé.

Vůně

Každý zdravý a svěží meloun je typický krásnou vůní. Setkáte-li se s melounem, jenž nevoní, s velkou pravděpodobností byl pěstován nepřirozeným způsobem.

Stopka

Skvělým indikátorem zralosti melounu je také stopka. Správně by stopka měla být žlutá až nahnědlá. Vidíte-li stopku zelenou, je to jasné znamení, že je meloun nedozrálý.

Vybrat ten správný meloun není tak složité, že? Pevně věříme, že se od teď budete uvedenými tipy řídit a ulehčíte si tak výběr chutného melounu. Přátele Vám za to budou vděční!