Na vztah jsou potřeba dva, a tak je důležité si uvědomit, že svým chování ovlivňujete svou druhou polovičku. Podívejte se na zlatá pravidla, kterými by se měla řídit každá žena, chce-li budovat zdravý a šťastný vztah!

Za vším hledej ženu! Nejen že se to říká, ale je to také pravda! Mnohé studie již prokázaly, že za každým úspěšným mužem stojí nějaká žena. Stejně tak je tomu i ve vztahu. Jak jste mohli zjistit za svůj život už sami, když se budete chovat ke svému partnerovi hezky, dokážete si ho kolem prstu doslova omotat. Jak je to možné? Ve skutečnosti jde o velmi jednoduchý příklad kauzality. To, jak se k Vám chová Váš partner, je pouze odrazem Vašeho vlastního chování. Ne nadarmo se říká, nečim ostatním, co nechceš, aby oni činili tobě!

[hana-code-insert name=’google‘ /]Zamyslete se! Pokud máte doma lenivého muže, který nejraději leží a nic s Vámi nechce podnikat, nebo naopak muže, který z domu stále utíká a vyhledává jiné příležitosti, je dost pravděpodobné, že něco neděláte dobře. Přeci jenom, ze šťastného vztahu nikdo neutíká. Nemyslete si však, že se Vás snažíme obvinit ze všech prohřešků Vašeho partnera, to samozřejmě ne. Nicméně, je důležité si uvědomit, že správná žena si svého muže umí získat. Takový muž nehledá potěšení jinde, ba naopak rád tráví čas se svou drahou polovičkou. A to je svatá pravda!

Příklad za všechny prachy

Jak je známo, lidé často potřebují praktický příklad, aby probíranou problematiku co nejlépe pochopili. Pojďme si proto uvést reálný příklad. Tak například takoví Obamovi. Michelle je vzorná manželka, vždy s úsměvem na rtech. Její zájem a vášeň pro udržování rodinného krbu, z ní činí magnet na pro své nejbližší. Nicméně, má i svůj vlastí život! Setkává se s přítelkyněmi a má i své koníčky. No ale jak to už žen bývá zvykem, tím největším a nejoblíbenějším je samozřejmě rodina. Nikdo však nemůže říct, že by Michelle Obamová byla puťka, která jen sedí doma na zadku, uklízí, vaří, žehlí, chystá dětem svačinu a spásonosně čeká na příchod svého svatého manžela. To by byla totiž lež!

Právě Michelle Obamová pro nás může být vzorem. Je to žena se sexappealem, vždy ženská a půvabná, má silné mateřské cítění. To vše přitahuje každého lidumila a většinou i každého muže. Na druhou stranu je dominantní v tom, čemu rozumí a co má pod palcem a submisivní zase v tom, čemu rozumí její manžel. Dokáže se bavit, ale když je potřeba, umí zůstat doma. Nevadí ji samota, neboť si dokáže plnými doušky užívat chvíle strávené sama se sebou. Zdá se, že je ve všem ideální … Pravděpodobně to je ten důvod, proč je součástí tak úspěšného a šťastného vztahu. Pro nás ostatní, velmi pozitivní příklad!

супруги ОбамаNegativní dopad na vztah!

Je nutné si uvědomit, že nic se nesmí přehánět! Pokud je totiž žena příliš aktivní a často je pryč z domu, může se druhá polovička cítit zanedbaně až zbytečně. A tady se začíná klubat problém …

Pokud je žena vždy „mozkem“ svého manžela a všechno ví lépe než on, stává se z něj tzv. „podpantoflák“. Muž si moc dobře uvědomuje, že mu to nesluší, což může vést k agresivitě a v některých případech až k fyzickému násilí.

Pokud se žena se svým manželem stále hádá a přesvědčuje ho o správnosti jen svých názorů, není se čemu divit, když se muž změní na člověka bez vlastního názoru. Postupem času nebude schopen zastat ani svůj vlastní názor, učinit důležité rozhodnutí, natož se pak zastat někoho druhého.

Pokud se žena kvůli všemu urazí, začne se to odrážet i v reakcích druhé polovičky a ne pozitivně.

Pokud žena manžela podvádí, byť jen v mysli, muž to vycítí a dle psychologických výzkůmů začne být lakomý. A je to pravda, nač by přece utrácel peníze na manželku, která o něj ani nestojí?

[hana-code-insert name=’google‘ /]Pokud začnete muži něco zakazovat, zejména pak chlapské aktivity, při kterých vybije přebytečnou energii, postupem času může začít utíkat k alkoholu, hazardu či kouření, což se podle něj stane projevem nejvyšší možné mužnosti. A navíc by si každá žena měla být vědoma, že se zákazy u mužů, je to jako u dětí. Zákazané ovoce totiž chutná nejlépe.

Pokud žena manželovi neprokazuje něhu, náklonnost, zdvořilost a péči, začne ji hledat jinde. To je prostě zákon!

Pokud chce být žena zodpovědná za všechno sama a nedovoluje převzít odpovědnost svému muži, stane se z něj jen nezodpovědný lenoch, který se o nic nebude starat. Když to však ženě začne postupem času lézt na nervy, neudělá s tím už absolutně nic. Aneb, jaký si to nastavíš, takový to máš!

Pokud žena muži neotevře své srdce, stane se z něj nenasyta. V takovém smyslu, že jen zřídka od něj dostane kytici či překvapení na výročí a narozeniny. Nebude mít totiž pocit, že jeho polovička o to vůbec stojí. Prokazujte proto svému muži vděčnost, i za malé činy!

Pozitivní dopad na vztah!

Pokud se žena snaží udržet rodinu pohromadě, v srdci svého manžela bude vždy bohyní.

Pokud žena svému manželovi důvěřuje a není zásadně proti všem jeho skutkům, bude v ní spatřovat symbol důvěry, a v důsledku toho bude toužit stále ji ochraňovat jako svůj poklad.

Pokud žena muži otevře své srdce, muž se stane na oplátku velkorysým a nebude hledat žádné výmluvy, jak její přání nesplnit, ba nakopak bude hledat cestu a možnosti, jak přání ženy vyplnit.

Pokud žena sdílí temperament a charakter svého muže, bude se i on snažit sdílet ten její a nikdy ji nezklamat.

Pokud je manželka ke svému manželovi upřímná, dočká se toho i od své drahé polovičky. Ne nadarmo se říká, že důvěra je stavební kámen každého vztahu.

Pokud žena svého manžela respektuje, bude muž díky ní jistějším, díky čemuž ho ostatní budou snáze vnímat jako autoritu. To pomůže nejen jeho egu, ale i lásce vůči nejbližším, kterými je jeho vlastní rodina.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Pokud se tedy často hádáte, zkuste trochu vypustit páru a na pár dní zvolit taktiku klidné řeči. Zkuste najít to, co Vás oba spojuje, ne to, co Vás rozděluje. Snažte se zaměřit na porozumění jeden druhému, na myšlenky a city Vašeho partnera, díky tomu dokážete lépe zhodnotit a předvídat reakci. Pokud jste již upadly do stereotypu, chvíli potrvá, než se z něj dostanete. Nicméně Vaše snaha je tou správnou cestou!

Hodně štěstí při budování Vašeho vztahu!