Z bílku a citronové šťávy si připravíte báječnou pleťovou masku

Aby si žena udržela i s přibývajícím věkem mladistvý věk a pevnou a svěží pleť, udělá možné i nemožné. Některé ženy investují do speciálních kosmetických přípravků a chodí na pravidelné masáže, jiné se podrobí zákroku v oblasti estetické medicíny, aby získaly vzhled, po kterém touží.

Pokud jde o obličejové partie, mezi zákroky estetické medicíny patří například lifting, plastická operace nosu, liposukce podbradku, nebo plastická operace horních nebo dolních víček.

Řada žen je ovlivněna reklamami, v nichž vystupují zdánlivě bezchybné modelky, ale také módními časopisy a novinkami ze světa slavných. Zdá se, že dokonalý vzhled je v dnešní době opravdu velice akcentován.

Čtěte také: Vlasové tonikum z rozmarýnu, zázvoru a zeleného čaje pomůže růstu vlasů

Než se ale rozhodnete pro razantnější řešení vašeho případného problému s pletí, vyzkoušejte náš recept, který je čistě přírodní.

Jedná se o obličejovou masku, které vám při správné přípravě a správné aplikaci ubere pár let na vašem věku.

Mezi odborníky na přírodní kosmetiku a bylinkovou léčbu panuje názor, že tato obličejová maska je vhodnou alternativou některých kosmetických procedur a vyrovná se dokonce i botoxu.

Výhodou tohoto receptu je jeho nenáročnost a brzy viditelné výsledky.

Co budete potřebovat k přípravě masky

Abyste si mohli doma masku připravit podle našeho receptu, budete potřebovat

  • bílek z jednoho vejce
  • půl čajové lžičky kokosového oleje, a
  • půl čajové lžičky citronové šťávy.

Nejprve opatrně oddělte žloutek a bílek, ale dejte pozor, ať se ani malé množství žloutku nedostane do bílku, protože jinak byste museli postup opakovat s novým vejcem. Bílek dejte do misky a vyšlehejte z něj hustý sníh. Poté do něj přidejte citronovou šťávu a kokosový olej a opět sníh vyšlehejte.

Aplikace masky a výsledky

Maska je hotová a můžete tedy přistoupit k její aplikaci. Než si však masku nanesete, je potřeba si dobře omýt obličej. Masku naneste na osušený obličej a nechte působit přibližně 15 minut. Po uplynutí této doby si obličej opláchněte.

Podle odborníků jsou účinky této domácí přírodní kosmetické masky viditelné již po jejím prvním použití. V každém případě, její použití je díky zcela přírodnímu složení bezpečné a vhodné pro všechny typy pleti a po její aplikaci si můžete s upokojením říct, že jste své pleti poskytla péči, kterou potřebuje.