Z čeho si můžete vyrobit DIY vyvýšené záhony?

Vyvýšené záhony jsou v posledních letech velmi populární. Můžete si je pochopitelně koupit, ale také si je vyrobit sami. Existují hned tři varianty, které budou na vaší zahradě vypadat krásně a zároveň budou velmi funkční. Zvolit si můžete dřevo, plech nebo textilie. Jak budou jednotlivé styly vypadat na zahradě a co nesmí v záhonu chybět?

Co musí být uvnitř vyvýšeného záhonu?

Vnitřní část vyvýšeného záhonu bude vždy stejná. Spodní vrstvu udělejte z drenážního materiálu. Použít můžete kamínky nebo hrubý štěrk. Střední vrstvu udělejte z kompostu, abyste poskytli rostlinám maximální množství živin. A nakonec přijde třetí, poslední vrstva. Tam bude samotný substrát, který zvolíte podle pěstovaných rostlin.

apieceofrainbow.com

Dřevo je základ

Dřevěné záhony jsou naprostá klasika a vypadají na zahradě kouzelně. Stačí jen pár dřevěných fošen a budete mít nádherný záhon ve tvaru čtverce nebo obdélníku. Záleží pouze na vás, jak si ho sami postavíte. Nezapomínejte na pevnou konstrukci, aby se vám záhon nerozjel, až tam dáte substrát a rostliny. Dlouhé vruty jsou v tomto případě naprostou nutností.

Čtěte také: Proč mít roli toaletního papíru v lednici? Prozradíme vám to!

apieceofrainbow.com

Plech je oblíbenou možností

Vyvýšené záhony mohou být také celé z plechu. Jestli chcete využít plech, ale na druhou stranu chcete i elegantnější řešení, zvolte dřevěný rám s plechovou výplní. Uvidíte, že na zahradě budou působit velmi zajímavě a netradičně. Navíc budou skvěle fungovat, ale můžete využít i samotný plech. Velmi populární jsou oválné záhony, které vypadají jako květinové vany.

apieceofrainbow.com

Záhony z látky jsou velmi zajímavé

Velmi netradiční a zajímavou variantou jsou vyvýšené záhony z látky. V hobby marketu najdete speciální látku na zahrady. Jedná se o velmi pevný materiál, který můžete klidně použít jako stěny záhonu. Získáte přirozenější vzhled a nemusíte nic šroubovat. Potřebujete jen pořádně velkou látku, která dokáže snést i velké množství zeminy.

apieceofrainbow.com

Zdroj: apieceofrainbow.com